WODA TERMALNA

Woda termalna to rodzaj wody wydobywanej z ciepłych wód podziemnych, która obfituje w cenne składniki mające dobroczynny wpływ na skórę. Obecnie na rynku kosmetycznym znaleźć można wody termalne zamknięte w pojemnikach z atomizerem, ale również kremy i balsamy, w których bazą jest właśnie ta krystalicznie czysta woda. Dlaczego to właśnie woda termalna uznawana jest za prawdziwy dar natury? Jakie minerały i pierwiastki zawiera i dlaczego warto ją stosować?

Z tego tekstu dowiesz się:
• jak pozyskiwana jest woda termalna,
• jakie właściwości ma woda termalna,
• jak należy używać wody termalnej.


Czym jest woda termalna?

 

Woda termalna to nic innego, jak wysoce zmineralizowana woda podziemna pochodząca nawet z bardzo głęboko ukrytych źródeł - te mogą znajdować się nawet do 6000 m pod ziemią. Temperatura w momencie wydobycia jest wyższa niż średnia roczna temperatura powietrza w okolicy, ale nie może być niższa niż 20 stopni Celsjusza. Warto wspomnieć, że wody termalne są krystalicznie czyste i są prawdziwą skarbnicą unikalnych składników mineralnych i pierwiastków śladowych, które przenikają do głębszych warstw skóry.
Właśnie dlatego stały
się popularnym i chętnie stosowanym składnikiem dermokosmetyków. Na skórę zaleca się stosowanie wody termalnej zawierającej bogaty zestaw minerałów, ale w małych ilościach. Pierwiastki mineralne w zbyt dużych ilościach wykazują tendencję do wysuszania. Bogaty skład jest wynikiem wędrówki z głębokich warstw ziemi ku powierzchni.

 

 

Wody termalne w Polsce i na świecie.


Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż skład wody termalnej uzależniony jest przede wszystkim od źródła, z którego została pobrana. W Polsce źródła wód termalnych występują m.in. w Cieplicach, Ciechocinku, Iwoniczu czy na Podhalu. Z kolei za granicą będzie to przede wszystkim Francja, Islandia, Niemcy, USA lub Słowacja. Zupełnie nieprzypadkowo z wodą termalną kojarzone są więc uzdrowiska czy ośrodki SPA i wellness. Jedną z najpopularniejszych wód termalnych jest ta wydobywana ze źródeł Avene-les-Bains we Francji - woda pochodząca z tego źródła pobierana jest w krystalicznie czystej postaci i transportowana do zakładów produkcyjnych firmy marki Eau Thermal Avène, w których nie podlega żadnemu procesowi obróbki. W trakcie procesów wydobywczych transportowana jest przez kolejne warstwy Ziemi, przez co zostaje wzbogacona w aktywne pierwiastki i cenne minerały. Woda termalna Avène to prawdziwy dar natury. Inne wody termalne mogą stanowić połączenie wody deszczowej czy wody głębinowej i pierwiastków śladowych. Konfekcjonowana bezpośrednio u źródła, w sterylnych warunkach, zachowuje swoją unikalną kompozycję i wszystkie dobroczynne właściwości. Ponadto Woda Termalna Avène, od 1874 r. została uznana za dobro publiczne w dermatologii. Może poszczycić się niezmiennym i zupełnie niepowtarzalnym składem wyróżniającym się podwójnym dziedzictwem - biologicznym i mineralnym: 
biologiczne - aktywna i unikalna mikroflora Aqua. Dolomia, będąca źródłem składników aktywnych w tym m.in. I-modulia®, [C+Restore]TM, D-SensinoseTM,
mineralne - w tym m.in. niska zawartość minerałów w połączeniu z bogactwem krzemianów i mikroelementów, optymalny stosunek wapnia i magnezu, a także neutralne pH - 7,5.

 

WODA TERMALNA


Woda termalna - właściwości


Jakie są właściwości wody termalnej? Woda termalna Avène jest kosmetykiem hipoalergicznym, który w składzie nie posiada substancji zapachowych. Dzięki temu z powodzeniem może stać się podstawowym składnikiem pielęgnacji skóry wrażliwej, nadwrażliwej, alergicznej oraz podrażnionej, wykazując jednocześnie wyjątkowe właściwości. Posiada właściwości kojące, zmiękczające i przeciwdziała podrażnieniom. Stosowana samodzielnie lub jako część rutynowej pielęgnacji skóry, łagodzi zaczerwienienia, wzmacnia i przywraca równowagę skórze oraz zmniejsza jej wrażliwość o 30%1.

 

 

Woda termalna Avène - dlaczego warto ją stosować? 


Należy wspomnieć jednocześnie, że stosowanie Wody Termalnej Avène zalecane jest w przypadku przebiegu wielu chorób o podłożu dermatologicznym, jak np. łuszczyca, trądzik różowaty, świerzbiączka, rybia łuska. Wykazuje również skuteczność w leczeniu atopowego zapalenia skóry. Ponadto może zostać włączona do codziennej pielęgnacji osób zmagających się z uciążliwym świądem, a także przy kuracjach emolientowych, po zabiegach dermatologicznych i laserowych, na zaczerwienienia twarzy, podrażnienia okołopieluszkowe, przy wysypkach, oparzeniach słonecznych, a także po peelingach chemicznych. Podsumowując systematyczne stosowanie Wody Termalnej Avène okaże się pomocne w ukojeniu skóry podrażnionej u niemowląt, dzieci i dorosłych. Mimo tego, że Woda Termalna Avène jest produktem w pełni stworzonym przez naturę, posiada różnorodne właściwości, a co za tym idzie - szerokie spektrum zastosowań. Przekonaj się na własnej skórze o jej wyjątkowym działaniu.

 

WODA TERMALNA

 

Jak używać wody termalnej?


Użycie Wody Termalnej Avène w codziennej pielęgnacji jest bardzo proste, a dodatkowo pozostawia użytkownikom możliwość wyboru stosowania. Jedną z opcji jest rozpylenie odpowiedniej ilości wody termalnej i pozostawienie na 2 -3 minuty, a następnie dokładne osuszenie. Osoby posiadające wyjątkowo przesuszoną skórę mogą zastosować 10 - 15 minutowy bawełniany kompres obficie nasączony wodą termalną. Takie kompresy regenerujące mogą być stosowane na całą twarz lub wyłącznie na opuchnięte oczy. Po zabiegu należy dokładnie osuszyć skórę chusteczką higieniczną. Woda termalna można również stosować w celu utrwalenia makijażu.. W tym celu wystarczy jedynie delikatnie spryskać skórę. Dzięki temu, że Woda Termalna Avène posiada atomizer, aplikacja jest przyjemna i bardzo wygodna. Należy pamiętać również, że Woda termalna może być stosowana nie tylko na twarz, ale również na całe ciało. Ponadto może być używana przez kobiety na świeżo wydepilowaną skórę i mężczyzn po goleniu. Woda Termalna Avène o wyjątkowym składzie minerałów i pierwiastków śladowych w okresie jesienno-zimowym doskonale sprawdzi się jako kosmetyk łagodzący skórę podrażnioną wiatrem czy narażoną na wysychanie w ogrzewanych pomieszczeniach, a latem jako kosmetyk przynoszący odświeżenie w upalne dni. Dobroczynne działanie docenią także osoby borykające się z suchością lub atopowym zapaleniem skóry. Należy pamiętać, że Wody termalnej Avène nie powinno się wstrząsać przed użyciem. Woda termalna Avène ma w sobie mnóstwo pierwiastków śladowych i soli mineralnych, dzięki czemu doskonale łagodzi podrażnienia wpływa na wygląd i kondycję skóry. Może zastąpić równiez wodę kranową przy oczyszczaniu twarzy. Jest to wielozadaniowy kosmetyk, który można stosować bez względu na porę roku. Jej korzystny wpływ na skórę został potwierdzony w badaniach naukowych. Przed użyciem należy oczywiście zapoznać się z informacjami zawartymi na etykiecie. Tylko odpowiednie stosowanie Wody Termalnej Avène i przechowywanie jest w stanie zapewnić maksymalne efekty płynące z użytkowania

 

 

¹ Badanie dermatologiczne przeprowadzone na grupie 6 368 osób z wrażliwą skórą po
zastosowaniu powierzchownego zabiegu dermatologicznym. Ocena przez 7 dni, stosowanie
dwa razy dziennie. Stosowanie sprayu samodzielnie lub w połączeniu z zabiegami leczniczymi,
lub innymi produktami kosmetycznymi.