Drogeria DR ZDROWIE - kosmetyki, perfumy, suplementy

KRÓTKI TERMIN - WIELKA OKAZJA! Wyprzedaż kosmetyków i suplementów z krótkim terminem ważności
✨ SPRAWDŹ PROMOCJE

Pomoc i kontakt Napisz/zadzwoń
basket
Twój koszyk 0 0,00 zł
back
close
Twój koszyk
suma: 0,00 zł Do kasy
Menu

DUCRAY

Filtruj / Sortuj
DUCRAY KELUAL DS Szampon Do Postępowania W Ciężkich Stanach Łupieżowych - 100ml
szt

DUCRAY KELUAL DS Szampon Do Postępowania W Ciężkich Stanach Łupieżowych - 100ml

Cena: 71,49 zł
( 1 ml = 0,71 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
dodaj do ulubionych
DUCRAY KERACNYL REPAIR Krem odbudowujący - 50ml
szt

DUCRAY KERACNYL REPAIR Krem odbudowujący - 50ml

Cena: 47,49 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
dodaj do ulubionych
DUCRAY HIDROSIS CONTROL Antyperspirant w kulce do skóry pod pachami - 40ml
szt

DUCRAY HIDROSIS CONTROL Antyperspirant w kulce do skóry pod pachami - 40ml

Cena: 53,99 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
dodaj do ulubionych
DUCRAY ANAPHASE Szampon przeciw wypadaniu i przerzedzaniu się włosów - 400ml
szt

DUCRAY ANAPHASE Szampon przeciw wypadaniu i przerzedzaniu się włosów - 400ml

Cena: 114,99 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
dodaj do ulubionych
DUCRAY KELUAL ELUTION Delikatny szampon przywracający równowagę skórze głowy- skóra głowy skłonna do łupieżu 400 ml
szt

DUCRAY KELUAL ELUTION Delikatny szampon przywracający równowagę skórze głowy- skóra głowy skłonna do łupieżu 400 ml

Cena: 75,49 zł
( 1 ml = 0,19 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
dodaj do ulubionych
DUCRAY EXTRA-DOUX Szampon Dermatologiczny - Ochronny - 400ml
szt

DUCRAY EXTRA-DOUX Szampon Dermatologiczny - Ochronny - 400ml

Cena: 75,79 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
dodaj do ulubionych
DUCRAY Serum Na Porost i Przeciw Wypadaniu Włosów - 2x50ml
szt

DUCRAY Serum Na Porost i Przeciw Wypadaniu Włosów - 2x50ml

Cena: 234,99 zł
( 1 ml = 4,70 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
dodaj do ulubionych
DUCRAY KERACNYL Żel Pieniący Do Skóry Skłonnej Do Trądziku - 400 ml
szt

DUCRAY KERACNYL Żel Pieniący Do Skóry Skłonnej Do Trądziku - 400 ml

Cena: 83,49 zł
( 1 ml = 0,21 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
dodaj do ulubionych
DUCRAY KERACNYL PP+ Krem Przeciw Niedoskonałościom - 30 ml
szt

DUCRAY KERACNYL PP+ Krem Przeciw Niedoskonałościom - 30 ml

Cena: 65,99 zł
( 1 ml = 2,20 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
dodaj do ulubionych
DUCRAY KERACNYL UV Fluid Przeciw Niedoskonałościom - 50  ml
szt

DUCRAY KERACNYL UV Fluid Przeciw Niedoskonałościom - 50 ml

Cena: 71,49 zł
( 1 ml = 1,43 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
dodaj do ulubionych

Ducray to francuska marka dermokosmetyczna specjalizująca się w pielęgnacji skóry i włosów. Jej oferta obejmuje produkty opracowane z myślą o różnych potrzebach skóry głowy, włosów, twarzy i ciała. W asortymencie marki znajdują się między innymi szampony, odżywki, kremy, koncentraty, sera oraz preparaty do stosowania miejscowego. W drogerii Dr Zdrowie dostępne są kosmetyki Ducray z różnych linii produktowych. Znajdują się wśród nich między innymi szampony KELUAL DS i SENSINOL, produkty ANAPHASE przeznaczone do pielęgnacji włosów, a także kosmetyki z gam KERTYOL P.S.O. i HIDROSIS CONTROL. Oferta obejmuje również produkty do pielęgnacji skóry twarzy i ciała. Dzięki różnorodności dostępnych form można dobrać kosmetyk odpowiadający konkretnej potrzebie i miejscu stosowania.

Ducray – pielęgnacja skóry głowy

Pielęgnacja skóry głowy powinna odpowiadać na jej konkretne potrzeby. Ducray oferuje produkty przeznaczone między innymi do skóry ze skłonnością do łupieżu, swędzenia, nadmiernego przetłuszczania oraz włosów wymagających dodatkowego wsparcia podczas ich wypadania.

W ofercie marki znajdują się między innymi:

  • KELUAL DS – produkty do pielęgnacji skóry głowy ze skłonnością do łupieżu i objawów łojotokowego zapalenia skóry;
  • ANAPHASE – szampony i odżywki stanowiące uzupełnienie pielęgnacji włosów podczas ich wypadania;
  • CREASTIM REACTIV – produkty przeznaczone do pielęgnacji włosów przy okresowym wypadaniu;
  • NEOPTIDE – produkty wspierające pielęgnację skóry głowy i włosów w przypadku ich wypadania;
  • SENSINOL – delikatny szampon przeznaczony do wrażliwej i swędzącej skóry głowy.

Dobór kosmetyku warto uzależnić przede wszystkim od aktualnych potrzeb skóry głowy i włosów. Dzięki temu codzienna pielęgnacja może być lepiej dopasowana do ich kondycji.

Szampon przeciwłupieżowy czy szampon do codziennej pielęgnacji?

Nie każda skóra głowy potrzebuje takiego samego sposobu mycia. Przy łupieżu warto zwrócić uwagę na produkty opracowane właśnie pod kątem tej potrzeby, natomiast przy wrażliwej i swędzącej skórze istotna może być łagodna formuła przeznaczona do częstego stosowania. Przykładem jest SENSINOL, czyli szampon przeznaczony do wrażliwej i swędzącej skóry głowy. Producent podaje, że jego formuła nie zawiera alkoholu ani substancji zapachowych, a zawarty w niej polidokanol pomaga ograniczać uczucie swędzenia.

Ducray KERTYOL P.S.O. – pielęgnacja skóry skłonnej do łuszczycy

KERTYOL P.S.O. to linia Ducray stworzona z myślą o pielęgnacji skóry skłonnej do łuszczenia, przesuszenia i swędzenia, również w przypadku zmian związanych z łuszczycą. W jej ofercie znajduje się między innymi koncentrat do ciała i skóry głowy, przeznaczony do miejscowego stosowania na skórę ciała oraz owłosioną skórę głowy. Produkty z tej gamy wspierają redukcję łuszczenia i przesuszenia oraz pomagają ograniczyć uczucie swędzenia. Mogą stanowić uzupełnienie codziennej pielęgnacji lub kuracji dermatologicznej, jeśli jest to zgodne z przeznaczeniem danego preparatu i zaleceniami producenta.

Kosmetyki Ducray do pielęgnacji twarzy i ciała

Oferta marki obejmuje także rozwiązania wykraczające poza pielęgnację włosów. Produkty Ducray są przeznaczone również do pielęgnacji skóry twarzy i ciała, między innymi wtedy, gdy skóra jest zaczerwieniona, łuszcząca się, wrażliwa lub wymaga szczególnego rodzaju pielęgnacji.

Przykładem jest KELUAL DS krem kojący oraz produkty do oczyszczania twarzy i ciała. Producent wskazuje je jako rozwiązania przeznaczone do skóry podrażnionej, zaczerwienionej i łuszczącej się. Krem KELUAL DS zawiera między innymi cyklopiroksolaminę, pirokton olaminy oraz kwas glicyretynowy, a producent deklaruje ich zastosowanie w formule wspierającej redukcję łuszczenia, zaczerwienienia i świądu.

W kategorii pielęgnacji ciała znajdują się również produkty HIDROSIS CONTROL przeznaczone do pielęgnacji skóry z nadmierną potliwością. W zależności od obszaru stosowania marka proponuje między innymi antyperspirant w kulce oraz kremy do rąk, stóp czy twarzy. Produkty zawierają między innymi sole glinu, które odpowiadają za działanie antyperspiracyjne.

Jak wybrać produkty Ducray?

Dobór kosmetyku Ducray warto rozpocząć od określenia potrzeb skóry lub włosów. Poszczególne produkty różnią się przeznaczeniem, formułą i sposobem stosowania, dlatego przed zakupem dobrze sprawdzić, do czego został opracowany dany preparat.

Warto zwrócić uwagę na:

  • przeznaczenie produktu – sprawdź, jaki problem lub potrzebę uwzględnia jego formuła,
  • miejsce stosowania – wybierz kosmetyk odpowiedni do skóry głowy, twarzy lub konkretnego obszaru ciała,
  • rodzaj produktu – szampon, odżywka, krem, serum czy koncentrat mają różne zastosowania,
  • skład – zapoznaj się z substancjami aktywnymi i ich rolą w formule,
  • sposób i częstotliwość stosowania – stosuj produkt zgodnie z zaleceniami producenta.

Przemyślany wybór pozwala lepiej dopasować kosmetyk do indywidualnych potrzeb i stworzyć pielęgnację odpowiadającą aktualnej kondycji skóry oraz włosów. Jeśli pojawiają się utrzymujące się lub nasilone problemy skórne albo nadmierne wypadanie włosów, warto skonsultować się z dermatologiem.

Chcesz dowiedzieć się więcej o świadomej pielęgnacji skóry i włosów? Zajrzyj na naszego bloga.

Suche włosy – jak je skutecznie nawilżyć i przywrócić im blask? | Jak określić porowatość włosów? Wykonaj test krok po kroku | Czy wcierki do włosów się spłukuje?


FAQ – najczęściej zadawane pytania o Ducray

Czym jest marka Ducray?

Ducray to francuska marka dermokosmetyczna oferująca produkty do pielęgnacji skóry, skóry głowy i włosów.

Jak stosować szampon Ducray?

Należy nanieść szampon na mokrą skórę głowy i włosy, delikatnie wmasować, a następnie dokładnie spłukać. W przypadku szamponów specjalistycznych należy stosować się do zaleceń producenta umieszczonych na opakowaniu.

Jak stosować Ducray Neoptide?

Preparaty NEOPTIDE w formie lotionu stosuje się na suchą skórę głowy, rozdzielając włosy i aplikując produkt bezpośrednio na skórę. Następnie należy delikatnie wmasować preparat, bez spłukiwania.

[product id="3211"]
[product id="82563"]
[product id="82472"]
[product id="49513"]
[product id="84272"]
[product id="2837"]
[product id="1218"]
[product id="1772"]
[product id="68104"]
[product id="2717"]
[product id="88305"]
[product id="1273"]
[product id="45726"]
[product id="82563"]
[product id="87672"]
[product id="65011"]
[product id="57010"]
[product id="82561"]
 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium