Darmowa dostawa już od 199,00 zł

Witaminy dla kobiet

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 76

Strona
na stronę

Witaminy dla kobiet

Organizm potrzebuje różnego rodzaju witamin i pierwiastków, aby prawidłowo funkcjonować. Gdy przez pewien czas utrzymuje się zbyt niski poziom jednego z nich, pojawiają się nieprzyjemne objawy. Dochodzi także do pogorszenia stanu zdrowia. Zobacz, jakie witaminy dla kobiet są ważne.

Jakie są polecane witaminy dla kobiet?

Witaminy niezbędne to:

jest przeciwutleniaczem, wspiera prawidłowe funkcjonowanie układu immunologicznego, wspomaga gojenie się ran, wpływa na wytrzymałość naczyń krwionośnych, wzmacnia dziąsła i zęby, bierze udział w syntezie kolagenu; 

odpowiada za prawidłową mineralizację kości i zębów, wspiera układ immunologiczny, wspomaga prawidłowy wzrost; 

  • witaminy z grupy B

wspierają działanie układu odpornościowego oraz układu nerwowego, biorą udział w metabolizmie substancji odżywczych, pomagają łagodzić stany zapalne, wpływają na kondycję włosów, skóry i paznokci. Zaliczane są do nich: kwas foliowy, kwas pantotenowy, biotyna, witamina B12, witamina B2 (ryboflawina), witamina B6, witamina B3;

jest przeciwutleniaczem, wspiera regenerację naskórka, bierze udział w syntezie lipidów; 

  • witamina K

bierze udział w procesach krzepnięcia krwi oraz metabolizmie tkanki kostnej; 

wpływa na dobry wygląd skóry i błon śluzowych, a także działa pozytywnie na narząd wzroku.

Jak stosować minerały i witaminy dla kobiet?

Preparaty, które zawierają minerały i witaminy dla kobiet, należy stosować zgodnie z zaleceniami zawartymi w ulotce dołączonej do opakowania. Znajdują się tam informacje dotyczące:

  • dawkowania,
  • wskazań,
  • przeciwwskazań,
  • możliwych działań niepożądanych.

 

Kobiety, które stosują leki na stałe, powinny poinformować lekarza o zamiarze stosowania suplementów. Jest to ważne, ponieważ niektóre preparaty mogą wchodzić ze sobą w reakcje, a tym samym zwiększać ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.

Jak wybrać witaminy dla kobiet?

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę, aby był to dobry suplement diety dla kobiet. Powinien on zawierać jak zestaw witamin i minerałów, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. W jego składzie powinno jednak zabraknąć konserwantów, barwników, substancji smakowych i innych podejrzanych składników. Należy uważać również na te preparaty, w których nie podano szczegółowego składu.

Polecane produkty to takie, które poza witaminami i minerałami zawierają także inne substancje, np.:

  • żeń-szeń – działa stymulująco na układ nerwowy,
  • skrzyp polny – wpływa na poprawę stanu skóry i włosów,
  • beta-karoten - wspiera zachowanie prawidłowych funkcji wzroku i skóry,
  • wyciąg z zielonej herbaty – pobudza metabolizm i pomaga usunąć nadmiar wody z organizmu.

 

Przy wyborze suplementu trzeba także zwrócić uwagę na ilość witamin i minerałów. Jedna kapsułka powinna pokrywać dzienne zapotrzebowanie organizmu (w przypadku osób, u których nie stwierdzono niedoborów). Warto porównać ze sobą kilka preparatów, biorąc pod uwagę również ich cenę, a także postać: tabletki, tabletki musujące, kapsułki, żelki lub saszetki do rozpuszczenia w wodzie.

Copyright © 2020-present DrZdrowie. All rights reserved.