Darmowa dostawa za zamówienia powyżej 199,00 zł

MINISTERSTWO DOBREGO MYDŁA Olejek do Demakijażu - Róża-Malina - 140 ml

60,99 zł
W magazynie
EAN
5907525610774
Producent/Dystrybutor: Bielun & Bielun sp. z o.o

Niezwykle wydajny, wygodny w stosowaniu i aplikacji, łatwo się rozprowadza i zmywa nawet wodoodporny makijaż oczu, nie pozostawiając uczucia przesuszenia i ściągnięcia skóry.
Stosowanie olejku myjącego Róża-Malina poprawia ogólny wygląd skóry, dodając jej blasku pozostawiając ją miękką i gładką.

Cena za 100 ml: 43,56 zł (w tym VAT)

Olejek do Demakijażu - Róża-Malina

Idealny demakijaż pachnący pączkiem z różą?
Oto skuteczny, ale jednocześnie łagodny, hydrofilowy olejek do mycia i demakijażu twarzy Róża-Malina, który swoim zapachem urzeka i uprzyjemnia codzienną pielęgnację! Niezwykle wydajny, wygodny w stosowaniu i aplikacji, łatwo się rozprowadza i zmywa nawet wodoodporny makijaż oczu, nie pozostawiając uczucia przesuszenia i ściągnięcia skóry.
Dobrze radzi sobie także z oczyszczaniem skóry po zastosowaniu kremu z filtrem.

Stosowanie olejku myjącego Róża-Malina poprawia ogólny wygląd skóry, dodając jej blasku i pozostawiając miękką i gładką.


Naturalny i wegański olejek do demakijażu
Hydrofilowy olejek do demakijażu Róża-Malina to aż 99,3% składników pochodzenia naturalnego - to połączenie doskonałej bazy naturalnych, odżywczych olejów (m.in.: oleju ryżowego, ze słodkich migdałów, skwalanu trzcinowego i nierafinowanego oleju z owoców dzikiej róży oraz nasion malin) z emulgatorami. Odpowiednio dobrany skład pozwala olejkowi dobrze rozpuszczać makijaż oraz zanieczyszczenia, a dodatek emulgatorów sprawia, że olejek błyskawicznie emulguje (łączy się z wodą), z łatwością się spłukuje i skutecznie oczyszcza skórę, nie pozostawiając po sobie tłustej warstwy.

Produkt wegański - potwierdzone certyfikatem V-Label Vegan.
Przebadany dermatologicznie. Odpowiedni dla dorosłych i dzieci powyżej 10 roku życia.

Skład: olej z otrąb ryżowych, olej ze słodkich migdałów, olej z nasion malin*, olej z owoców dzikiej róży*, oleinian 4-poliglicerolu, trioleina, dioleinian glicerolu, olej buriti*, skwalan z trzciny cukrowej, witamina E, olej z nasion słonecznika, aromat, linalol**, geraniol, cytronellol


* nierafinowane
** potencjalne alergeny występujące naturalnie w olejkach eterycznych i aromatach

Olejki hydrofilowe można stosować na kilka sposobów - poniżej opis kilku z nich, ale należy pamiętać, że właściwa droga w oczyszczaniu to ta, która służy i spełnia Wasze indywidualne potrzeby :).

Na suchą skórę (metoda rekomendowana przy mocnym makijażu, dla każdego rodzaju cery):

Nabierz odpowiednią ilość olejku na suchą dłoń, rozetrzyj go lekko.
Nanieś na suchą skórę twarzy i wykonaj delikatny masaż płynnymi, okrężnymi ruchami.
Dłuższy i intensywniejszy masaż wykonaj w miejscach bardziej podatnych na kumulowanie zanieczyszczeń (np. przy skrzydełkach nosa, na brwiach, powiekach, ustach) - masaż pomoże w rozpuszczeniu zanieczyszczeń.
Następnie zwilż dłonie (lub materiałową ściereczkę/płatek kosmetyczny) ciepłą wodą i przyłóż je do twarzy, przesuwając zanieczyszczenia od wewnętrznej, do zewnętrznej części twarzy.
Opłucz dłonie (lub ściereczkę) i powtórz czynność do momentu, aż skóra będzie czysta.

Na koniec opłucz twarz nieco chłodniejszą wodą - pomoże to domknąć pory i sprawi, że skóra będzie bardziej sprężysta i świeża.

Na wilgotną skórę (metoda rekomendowana przy delikatnym makijażu i cerze suchej, wrażliwej):

Zwilż dłonie i/lub twarz ciepłą wodą.
Nabierz odpowiednią ilość olejku na dłonie, rozetrzyj i nanieś na skórę twarzy.
Delikatnie masuj płynnymi, okrężnymi ruchami, do rozpuszczenia zanieczyszczeń.
Opłucz dłonie i zmyj powstałą na twarzy emulsję ciepłą wodą (możesz w tym celu użyć również delikatnej, materiałowej ściereczki lub ręcznika), w kierunku od wewnątrz do zewnątrz twarzy.

Na koniec opłucz twarz chłodniejszą wodą i nanieś ulubiony olejek lub krem (możesz uprzednio spsikać skórę wybranym hydrolatem).

Demakijaż oczu:

Nabierz jedną lub dwie pompki olejku na zwilżony płatek kosmetyczny lub czystą, materiałową ściereczkę/ręcznik.
Rozmasuj delikatnie do wytworzenia emulsji.
Przyłóż płatek/ściereczkę do zamkniętej powieki, odczekaj kilka sekund (aby olejki mogły rozpuścić makijaż oczu) i delikatnym ruchem wymiatającym/do zewnątrz zbierz zabrudzenia.
Dokładnie opłucz płatek/ściereczkę i powtórz czynność do momentu, aż okolice oka (rzęsy, dolna i górna powieka) będą czyste.

Jeśli olejek dostanie się do oczu, opłucz je obficie ciepłą wodą.

Cery z aktywnym trądzikiem:

Możesz korzystać z obydwu powyższych metod oczyszczania, jednak unikaj długotrwałego i intensywnego masażu twarzy. Możesz również skorzystać z dwuetapowego oczyszczania twarzy (poniżej).

W przypadku prowadzonego równocześnie leczenia farmakologicznego, należy skonsultować z lekarzem, czy produkt jest kompatybilny ze stosowanymi preparatami.

Oczyszczanie dwuetapowe:
Wykorzystaj olejek jako 1. etap oczyszczania dwuetapowego.
Nabierz odpowiednią ilość olejku i rozetrzyj go lekko w suchych dłoniach.
Nanieś na suchą skórę twarzy, lekko masując okrężnymi ruchami.
Następnie zwilż dłonie (lub materiałową ściereczkę/ręcznik) i delikatnie, nie pocierając skóry zbyt mocno, zbierz z twarzy rozpuszczone przez olejek zanieczyszczenia.
Powtórz czynność 2-3 krotnie, za każdym razem opłukując dłonie (lub ściereczkę) z zanieczyszczeń.

Następnie przejdź do 2 etapu oczyszczania i skorzystaj z produktu na bazie wody - pianki (Morela) lub żelu do mycia twarzy, w celu domycia ewentualnych pozostałości po etapie 1.

Uwaga:
Wykonuj masaż delikatnie i powoli (pozwól olejkowi stopniowo rozpuścić makijaż i zabrudzenia), a podczas zbierania olejku z twarzy (za pomocą dłoni lub ściereczki) nie pocieraj mocno skóry.

Intensywne pocieranie może wywołać podrażnienie skóry twarzy.

Jeśli po użyciu olejku hydrofilowego na skórze pozostaną zabrudzenia, opłucz skórę ponownie lub skorzystaj z produktu na bazie wody, w celu domycia pozostałości.


Unikaj bezpośredniego kontaktu z oczami. Jeśli olejek dostanie się do oczu, opłucz je obficie ciepłą wodą. Tylko do użytku zewnętrznego. Przechowuj w miejscu chłodnym, suchym i zacienionym.

Napisz własną recenzję
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać Recenzje. Proszę Zaloguj się lub Załóż konto
Więcej produktów Ministerstwo Dobrego Mydła

Copyright © 2020-present DrZdrowie. All rights reserved.