Darmowa dostawa za zamówienia powyżej 199,00 zł

Epiderma

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 14

na stronę

EPIDERMA® OBECNIE

EPIDERMA® to czeska firma zajmująca się rozwiązywaniem trudnych problemów skórnych oraz tworzeniem suplementów diety. Specjalizujemy się przede wszystkim w innowacjach i opracowywaniu rozwiązań w obszarze łuszczycy, egzemy i trądziku. Nasze kosmetyki EPIDERMA® są wyjątkowe dzięki kompozycji Betuldiol®. Kompozycja ta działa silnie przeciwzapalnie oraz regenerująco i jest na swój sposób unikalna. Betuldiol® podlega ochronie patentowej o znaczeniu ogólnoeuropejskim.


W oparciu o tę nową kompozycję powstała podstawowa linia kosmetyczna marki EPIDERMA®. Przeprowadzono badania porównawcze oraz zaślepione podwójnie badania skuteczności tych nowych mieszanek z innymi preparatami konopnymi, w ramach których potwierdzono wyraźnie lepsze i efektywne działanie produktów zawierających Betuldiol®. Dzięki tej nowej kompozycji marka EPIDERMA® wyróżnia się na tle innych firm z branży kosmetycznej. Więcej na temat Betuldiol® znajdziesz w osobnym rozdziale.


TRADYCJA I DOŚWIADCZENIE

EPIDERMA® czerpie i opiera się na wieloletniej pracy swojego założyciela, którym był MUDr. Jiří Skalicky. Doktor Skalický ukończył Uniwersytet Karola w Pradze w 1978 roku i na początku swojej kariery zawodowej interesował się innowacyjnymi elementami medycyny. W 1992 roku odszedł do sektora prywatnego. Spędził osiem lat w Rosji, gdzie studiował medycynę alternatywną. Istotny wpływ na jego dalszą pracę miał pobyt w Ałtaju, górzystej części Syberii, gdzie wśród tamtejszej roślinności można znaleźć aż 300 rodzajów ziół leczniczych, w tym konopie indyjskie. Po powrocie do Czech zajął się własnymi badaniami poświęconymi problemom skórnym oraz ich leczeniu. Przeprowadził wiele badań dotyczących wpływu oleju konopnego i jego oddziaływania na choroby skóry. Jest autorem i współautorem kilku patentów o znaczeniu międzynarodowym. Należy do nielicznego grona pionierów, którzy podjęli próby zastosowania oleju konopnego w kosmetologii.

W 2007 roku zainteresował się lekami przeciwzapalnymi o podwójnym działaniu. W skrócie chodziło o działanie hamujące enzymu prozapalnego COX (cyklooksygenaza) oraz enzymu prozapalnego LOX (lipooksygenaza). Swoją wiedzę na temat konopi wykorzystał w jednym z patentów związanych z substancjami przeciwzapalnymi o podwójnym działaniu – Cannabiox. Wówczas była to pierwsza na świecie naturalna kompozycja farmaceutyczna o takim działaniu. W późniejszym czasie przysłużył się społeczeństwu tworząc pierwsze standardy farmakopealne dla oleju konopnego, które do tej pory nie były opisane. Jako pierwszy ujednolicił skład oleju konopnego i wprowadził jego normy. Nad tą farmakopeą pracował w latach 2008-2010 na Wyższej Szkole Chemiczno-Technologicznej w Pradze przy współpracy z prof. inż. Františkiem Kvasničką, CSc. Czeska farmakopea została zatwierdzona przez Komisję Europejską w Brukseli i obowiązuje niemal na całym świecie.

W 2012 roku zauważył, że Cannabiox nie zawsze jest równie skuteczny i charakteryzuje się rzadko występującymi łagodnymi reakcjami niepożądanymi. Te odkrycia zaowocowały opracowaniem doskonalszej i skuteczniejszej kompozycji o działaniu podwójnym - Betuldiol®. Mieszanka ta wykazywała również silne działanie regenerujące. W 2014 roku zainwestował swój know-how w firmę EPIDERMA a.s., która specjalizuje się w produkcji dermokosmetyków przeznaczonych dla pacjentów ze skórą problematyczną. Dr Skalický niemal całe swoje życie zawodowe poświęcił oddziaływaniu substancji aktywnych z konopi na chorą skórę. Dlatego też jego mieszanki kosmetyczne są na bardzo wysokim poziomie i pomagają ludziom. Doktor Skalický jest osobą optymistyczną, dla której nie ma rzeczy niemożliwych, a najważniejsza ze wszystkiego jest rodzina. Nigdy się nie poddaje, a jego największą nagrodą jest zadowolenie pacjentów wynikające ze stosowania jego produktów.


UNIKALNY BETULDIOL®

Betuldiol® opiera się na nowoczesnej koncepcji przeciwzapalnych substancji naturalnych, głównie z konopi. Jego tworzenie to złożony i wymagający ekonomicznie proces. Powstaje w wyniku syntezy dwóch głównych substancji – CBD (kannabidiolu) i Betuliny. Obie substancje mają czystość 99,00% lub nawet wyższą, w postaci krystalicznej. Betuldiol® nie zawiera THC i ma podwójne działanie lecznicze. W praktyce oznacza to, że kompozycja ta może hamować prozapalne enzymy COX (cyklooksygenaza) oraz LOX (lipooksygenaza), a tym samym tłumić wszelkie stany zapalne, które te enzymy powodują. Zapalenie to bardzo złożony proces, a wyeliminowanie go jest jeszcze bardziej skomplikowane. Betuldiol® odnosi sukcesy w tej walce. Kompozycja nadaje się zatem do leczenia większości stanów zapalnych organizmu ludzkiego. Wykazuje silne działanie lecznicze przy stanach zapalnych skóry takich jak egzema, egzema kontaktowa, alergiczne zapalenie skóry, łuszczyca czy trądzik. Przyjmowany doustnie w postaci suplementów diety łagodzi stany zapalne (stany zapalne stawów, żołądka, jelit, trzustki i inne choroby).

Betuldiol® ma również inne właściwości lecznicze – jego działanie bardzo dobrze wpływa nie tylko na regenerację skóry (zapobiega na przykład powstawaniu rozstępów), ale także na cały organizm przy podawaniu doustnym. Jego drugorzędnym korzystnym działaniem jest efekt odmładzania i zmniejszania zmarszczek. Kosmetyki marki EPIDERMA® z zawartością Betuldiolu® nie tylko spełniają wysokie kryteria nałożone na nowoczesne kosmetyki i ochronę skóry, ale jednocześnie pomagają łagodzić stany zapalne skóry, co przy obecnym trendzie pogarszania się jakości skóry jest jeszcze bardziej pożądane. A wszystko z wykorzystaniem naturalnych substancji bioaktywnych. Betuldiol® jest na swój sposób po prostu niepowtarzalny.


ISTOTNE WŁAŚCIWOŚCI BETULDIOLU®:

Podwójny wpływ leczniczy na stan zapalny
Zapobieganie stanom zapalnym
Działanie silnie regenerujące na skórę
Zmniejszanie i zapobieganie zmarszczkom
Regulacja współczynnika pH skóry

Copyright © 2020-present DrZdrowie. All rights reserved.