Darmowa dostawa już od 199,00 zł

Żele do Mycia Twarzy

Pilęgnacja skóry twarzy zaczyna się od jej mycia. Bez niego żadnej inne zabiegi nie przynoszą spodziewanych efektów. Tylko skóra bez śladów makijażu i zanieczyszczeń może skutecznie absorbować substancje nawilżające i oczyszczające, pochodzące z kosmetyków takich, jak kremy, serum czy maski. Żel do mycia twarzy jest wraz z wodą micelarną, olejami myjącymi czy preparatami do demakijażu takimi, jak mleczka, najważniejszym kosmetykiem do pielęgnacji skóry.

Rola oczyszczania w pielęgnacji skóry twarzy

Demakijaż i oczyszczanie są jednymi z najistotniejszych elementów pielęgnacji skóry. W koreańskim rytuale piękna poświęcone są na to dwa, spośród dziesięciu kroków, co świadczy o wadze tego etapu. Skóra codziennie narażona jest na działanie czynników zewnętrznych, wpływających na jej zanieczyszczenie. Chodzi nie tylko o makijaż, który oczywiście ma ogromny wpływ na skórę, ale także o kurz czy zanieczyszczenie powietrza. Wszystkie te czynniki wpływają na kondycję skóry. Jej poranne oczyszczenie po nocy, usuwa nadmiar sebum i przygotowuje cerę na aplikację make-upu. Wieczorne oczyszczenie pozwala skórze na odpoczynek i przywrócenie naturalnej funkcjonalności, wspartej działaniem produktów nawilżających i odżywiających. Kosmetyki takie mogą dzięki oczyszczeniu działać znacznie skuteczniej.

Jak wybrać żel oczyszczający?

Wybierając żele do mycia twarzy należy kierować się wskazaniami umieszczonymi na ich etykiecie, informującymi o przeznaczeniu. Skóra tłusta, mieszana, dojrzała, trądzikowa, normalna - każdy rodzaj wymaga nieco innego kosmetyku, dopasowanego do swoich oczekiwań. Szczególnie istotne jest to przy skórze wrażliwej, która potrzebuje skutecznego, a jednocześnie delikatnego mycia. W tym przypadku świetnie sprawdzają się produkty naturalne oraz dermokosmetyki, przeznaczone do codziennej dbałości o skórę. Takie żele delikatnie oczyszczają skórę, a dzięki  braku substancji potencjalnie drażniących, wpływają korzystnie na kondycję skóry. Produkt taki już od pierwszej chwili użycia przynosi skórze ulgę i przywraca jej naturalną równowagę.

Oczyszczanie - pielęgnacja twarzy krok po kroku

Produkty oczyszczające, jakimi są żele do twarzy to nieodzowne kosmetyki, które powinny być stosowane dwa razy dziennie - rano oraz wieczorem. Kierując się wskazaniami koreańskiego sposobu dbania o cerę, najpierw należy usunąć makijaż, z użyciem wody micelarnej, pianki, emulsji, czy naturalnych olejów oczyszczających. To przygotuje skórę na dalsze oczyszczanie z użyciem żelu. Wystarczy rozprowadzić produkt na dłoniach i oczyścić nim dokładnie twarz, a następnie spłukać skórę wodą. Takie dwustopniowe działanie przynosi skórze optymalne efekty oczyszczające i sprawia, że skóra jest gotowa na dalsze zabiegi pielęgnacyjne.

W naszej drogerii znajdziesz najlepsze marki żeli do mycia twarzy. Znajdziesz to znane już i docenione kosmetyki, ale także nowości od najlepszych na rynku producentów. To ułatwia wybór kosmetyków dopasowanych do własnych upodobań i potrzeb cery, a żel do mycia twarzy to produkt, który powinien znaleźć się w każdej kosmetyczce, jako jeden z najważniejszych, przeznaczonych do dbałości o skórę twarzy.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 44

Strona
na stronę

Copyright © 2020-present DrZdrowie. All rights reserved.