Żele do Mycia Twarzy

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-12 z 13

Strona
na stronę

Pilęgnacja skóry twarzy zaczyna się od jej mycia. Bez niego żadnej inne zabiegi nie przynoszą spodziewanych efektów. Tylko skóra bez śladów makijażu i zanieczyszczeń może skutecznie absorbować substancje nawilżające i oczyszczające, pochodzące z kosmetyków takich, jak kremy, serum czy maski. Żel do mycia twarzy jest wraz z wodą micelarną, olejami myjącymi czy preparatami do demakijażu takimi, jak mleczka, najważniejszym kosmetykiem do pielęgnacji skóry.

Rola oczyszczania w pielęgnacji skóry twarzy

Demakijaż i oczyszczanie są jednymi z najistotniejszych elementów pielęgnacji skóry. W koreańskim rytuale piękna poświęcone są na to dwa, spośród dziesięciu kroków, co świadczy o wadze tego etapu. Skóra codziennie narażona jest na działanie czynników zewnętrznych, wpływających na jej zanieczyszczenie. Chodzi nie tylko o makijaż, który oczywiście ma ogromny wpływ na skórę, ale także o kurz czy zanieczyszczenie powietrza. Wszystkie te czynniki wpływają na kondycję skóry. Jej poranne oczyszczenie po nocy, usuwa nadmiar sebum i przygotowuje cerę na aplikację make-upu. Wieczorne oczyszczenie pozwala skórze na odpoczynek i przywrócenie naturalnej funkcjonalności, wspartej działaniem produktów nawilżających i odżywiających. Kosmetyki takie mogą dzięki oczyszczeniu działać znacznie skuteczniej.

Jak wybrać żel oczyszczający?

Wybierając żele do mycia twarzy należy kierować się wskazaniami umieszczonymi na ich etykiecie, informującymi o przeznaczeniu. Skóra tłusta, mieszana, dojrzała, trądzikowa, normalna - każdy rodzaj wymaga nieco innego kosmetyku, dopasowanego do swoich oczekiwań. Szczególnie istotne jest to przy skórze wrażliwej, która potrzebuje skutecznego, a jednocześnie delikatnego mycia. W tym przypadku świetnie sprawdzają się produkty naturalne oraz dermokosmetyki, przeznaczone do codziennej dbałości o skórę. Takie żele delikatnie oczyszczają skórę, a dzięki  braku substancji potencjalnie drażniących, wpływają korzystnie na kondycję skóry. Produkt taki już od pierwszej chwili użycia przynosi skórze ulgę i przywraca jej naturalną równowagę.

Oczyszczanie - pielęgnacja twarzy krok po kroku

Produkty oczyszczające, jakimi są żele do twarzy to nieodzowne kosmetyki, które powinny być stosowane dwa razy dziennie - rano oraz wieczorem. Kierując się wskazaniami koreańskiego sposobu dbania o cerę, najpierw należy usunąć makijaż, z użyciem wody micelarnej, pianki, emulsji, czy naturalnych olejów oczyszczających. To przygotuje skórę na dalsze oczyszczanie z użyciem żelu. Wystarczy rozprowadzić produkt na dłoniach i oczyścić nim dokładnie twarz, a następnie spłukać skórę wodą. Takie dwustopniowe działanie przynosi skórze optymalne efekty oczyszczające i sprawia, że skóra jest gotowa na dalsze zabiegi pielęgnacyjne.

W naszej drogerii znajdziesz najlepsze marki żeli do mycia twarzy. Znajdziesz to znane już i docenione kosmetyki, ale także nowości od najlepszych na rynku producentów. To ułatwia wybór kosmetyków dopasowanych do własnych upodobań i potrzeb cery, a żel do mycia twarzy to produkt, który powinien znaleźć się w każdej kosmetyczce, jako jeden z najważniejszych, przeznaczonych do dbałości o skórę twarzy.

Copyright © 2020-present DrZdrowie. All rights reserved.