Darmowa dostawa już od 199,00 zł

Kremy do Opalania

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 261

Strona
na stronę

Kremy do opalania

Kremy do opalania to podstawowa ochrona przeciwsłoneczna. Chronią skórę przed poparzeniem oraz hamują przedwczesne starzenie. Kremy ochronne mają różne formuły i dzielą się ze względu na stopień ochrony przeciwsłonecznej. Są przeznaczone nie tylko do bezpiecznego opalania twarzy i ciała, mogą także wspomagać inne kosmetyki w pielęgnacji skóry.

Dlaczego warto stosować kosmetyki do opalania?

Skóra jest narządem chroniącym organizm przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych, w tym promieniowaniem słonecznym. Sama jednak, w wyniku nadmiernej ekspozycji słonecznej, może ulec poparzeniu. Kremy przeciwsłoneczne chronią skórę przed tym ryzykiem, jednocześnie wspierając jej funkcjonowanie w utrudnionych warunkach pogodowych. Kosmetyki do opalania chronią również przed przedwczesnym starzeniem się skóry - mogą zapobiegać przesuszaniu się czy pogłębianiu zmarszczek.

Kremu z odpowiednim filtrem warto używać nie tylko latem podczas zażywania kąpieli słonecznych, ale także przez resztę roku, tym samym chroniąc skórę twarzy przed niekorzystnym promieniowaniem UV. Dotyczy to zarówno dorosłych, jak i dzieci.

Rodzaje kremów przeciwsłonecznych

Czynnikiem ochronnym w kremach przeciwsłonecznych są filtry. Mogą mieć różne działanie. W naszej drogerii internetowej znajdziesz filtry:

  • mineralne/fizyczne - kosmetyki organiczne, które mają najmniejszy potencjał alergizujący. Tworzą na skórze nieprzepuszczalną warstwę ochronną, która uniemożliwia przeniknięcie promieniowania w głąb. Taki filtr UV zapewnia najwyższą możliwą ochronę, zarówno przed promieniowaniem UVA, jak i UVB. Kosmetyki zwykle zawierają tlenek cynku lub dwutlenek tytanu - składniki odpowiedzialne za efektywne działanie kremu. Preparat jest dostępny zazwyczaj w formie emulsji, pozostawiającej na skórze delikatną, białą warstwę. Jednak z roku na rok formuły tego rodzaju kosmetyków są udoskonalane, niwelując ten efekt.

    Kosmetyki z filtrami mineralnymi/ fizycznymi to idealne rozwiązanie dla dzieci i osób o wrażliwej skórze, ale także tych, którzy cenią kremy z naturalnymi formułami;

  • chemiczne - działają inaczej niż filtry mineralne. Filtry chemiczne umożliwiają przeniknięcie promieni ultrafioletowych do kolejnych warstw skóry, ale działają neutralizująco. Sprawiają, że promieniowanie UVA i UVB przestaje być szkodliwe. Taka ochrona skóry jest bardzo popularna, a więc najwięcej preparatów posiada filtry chemiczne. Co więcej, tego rodzaju kosmetyki mają różną konsystencję, od kremu, poprzez spraye, aż po oliwki. Zapewniają też różnorodny poziom ochrony - od najniższego, po najwyższy - SPF 50;

  • mieszane - filtry mieszane mają w składzie kosmetyki łączące w sobie właściwości filtrów chemicznych i fizycznych. Zawierają komponenty o wysokim stopniu ochrony przed promieniowaniem UV, ale mają lżejszą formułę niż klasyczne filtry mineralne.

Jaki z powyższych filtrów wybrać? Wszystkie zapewniają odpowiednią ochronę. Warto zwracać uwagę na konsystencję preparatu - dostosować ją do indywidualnych potrzeb naszej skóry, a także na stopień ochrony. Pamiętaj również o tym, aby uważnie czytać oznaczenia na opakowaniu wybranego kosmetyku.

Filtr przeciwsłoneczny - jaki stopień ochrony wybrać?

Najlepszą, najwyższą i pełną ochronę dają tak zwane blokery - filtry SPF 50. Tworzą całkowitą barierę, zmniejszającą wpływ promieniowania na skórę. To pewność wysokiej ochrony. Filtr SPF 30 to także wysoka ochrona, którą można stosować nawet do bardzo jasnej skóry. Jeśli masz nieco ciemniejszą karnację, możesz sięgnąć po kremy o niższym współczynniku ochrony, jak SPF 10 lub 15, które są najniższymi zalecanymi filtrami. Nie stosuj ich, jeśli masz skórę podatną na poparzenia słoneczne. Niższe faktory są odpowiednie dla już opalonych osób oraz tych o ciemnej karnacji.

Czym się kierować, sięgając po kosmetyki do opalania?

Najważniejszy jest poziom ochrony przeciwsłonecznej. Wybierając krem do opalania, warto zwrócić uwagę także na jego dodatkowe właściwości. Większość kosmetyków, oprócz ochrony, zapewnia pielęgnację skóry. To produkty o działaniu nawilżającym, kojącym i łagodzącym wpływ poparzeń słonecznych. Mogą zawierać takie składniki jak masło shea, masło kakaowe, oleje roślinne. W niektórych preparatach występuje także nawilżająca woda termalna czy substancje wzmacniające opaleniznę. Wybierając krem ochronny, zwróć uwagę na:

  • formułę - może być to krem, ale także spray przeciwsłoneczny, sztyft przeciwsłoneczny czy nawet mgiełka lub olejek. Jaki z nich jest najlepszy? Możesz wybrać taką konsystencję i sposób aplikacji, jakie są dla Ciebie najwygodniejsze. Najważniejsze by krem zapewniał odpowiednią ochronę;

  • przeznaczenie - w naszej drogerii internetowej są dostępne kosmetyki przeznaczone do twarzy i ciała. Zwracaj uwagę na to, by stosować odpowiedni krem. Kremy do twarzy często zawierają dodatkowe składniki, które wspomagają nawilżenie, przeciwdziałając oznakom starzenia się skóry;

  • wodoodporność - to ważna cecha kremu, nawet jeśli nie przebywasz nad wodą. Ciało w czasie upału poci się, co sprzyja spływaniu kosmetyku. Jeśli zamierzasz pływać w jeziorze, w morzu czy na basenie wodoodporny krem jest niezbędny dla zapewnienia skutecznej ochrony przeciwsłonecznej.

Jeśli masz cerę wrażliwą, sięgaj po dermokosmetyki takich marek jak La Roche Posay czy kremy specjalistyczne do skóry tłustej i trądzikowej, jakie oferuje między innymi Pharmaceris. Działają nie tylko ochronnie, ale jednocześnie wspomagają funkcjonowanie skóry, pielęgnując ją w sposób, jaki tego potrzebuje.

Jaki krem do opalania dla dzieci?

Skóra najmłodszych jest szczególnie narażona na podrażnienia. Nadmierna ekspozycja na słońce może prowadzić do poważnych problemów skórnych. W przypadku dzieci nie ma kompromisów. Tu SPF 50 jest koniecznością. Warto wybierać formuły kosmetyków przeznaczone dla dzieci w formie wygodnych aplikatorów. Wiadomo, że dzieci nie są cierpliwe, dlatego aplikacja kosmetyku powinna być sprawna. Świetnie sprawdzają się preparaty w sprayu, a nawet w aerozolu. Popularne produkty dodatkowo koją i łagodzą skórę maluchów, zapewniając im kompleksową ochronę przed niekorzystnym wpływem promieniowania słonecznego.

Wybierając krem przeciwsłoneczny, warto zastanowić się nad tym, jaki rodzaj kosmetyku będzie odpowiedni dla Twojego rodzaju skóry oraz rodzaju wypoczynku, na który się przygotowujesz.. Dopasowanie preparatu do indywidualnych potrzeb sprawi, że chętniej będziesz po niego sięgać. Jeśli nie lubisz ciężkich formuł i irytuje Cię biała emulsja, nie rezygnuj z ochrony przeciwsłonecznej, ale wybierz lekki olejek do opalania czy kosmetyk w aerozolu, który nie będzie powodował irytacji podczas aplikacji. Dobierz krem do swoich upodobań i ciesz się z zadbanej, zdrowej oraz delikatnej opalenizny.

Copyright © 2020-present DrZdrowie. All rights reserved.