Darmowa dostawa już od 199,00 zł

Tabletki na odchudzanie

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 15

na stronę

Tabletki na odchudzanie

Redukcja masy ciała to nie tylko poprawa wyglądu sylwetki, ale przede wszystkim kwestie zdrowotne. Jedyną skuteczną metodą na zgubienie zbędnych kilogramów jest odpowiednia dieta połączona z aktywnością fizyczną. Warto jednak pamiętać, że w procesie osiągania wymarzonej wagi można wspomóc się tabletkami na odchudzanie.

Czym są tabletki na odchudzanie?

Tabletki na odchudzanie są zaliczane do suplementów diety. Są to preparaty, które zawierają składniki, wspomagające proces redukcji tkanki tłuszczowej. Najczęściej są one oparte na substancjach pochodzenia naturalnego.

Tabletki na odchudzanie mogą mieć postać:

 • tabletek,
 • kapsułek,
 • pastylek do ssania.

Dostępne na rynku tabletki na odchudzanie różnią się od siebie sposobem działania.

Jak działają tabletki na odchudzanie?

Kapsułki odchudzające mogą działać poprzez:

 • hamowanie łaknienia (głodu),
 • zmniejszenie wchłaniania tłuszczu,
 • pobudzanie organizmu do wytwarzania ciepła, a tym samym zwiększenia metabolizmu (przyspieszenia przemiany materii).

Jakie składniki zawierają suplementy diety na odchudzanie?

Suplement diety może zawierać różne substancje aktywne. Najczęściej są to:

 • l-karnityna – uczestniczy w transporcie tłuszczów do komórek ciała,
 • chrom – pozwala utrzymać odpowiednie stężenie glukozy we krwi,
 • pieprz kajeński – wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej,
 • wyciąg z pestek winogron – wspiera redukcję cellulitu i modelowanie sylwetki,
 • mniszek lekarski – wspomaga usuwanie nadmiaru wody
 • garcinia cambogia – blokuje proces tworzenia się komórek tłuszczowych.

 

Ponadto w preparatach na odchudzanie może być obecna: zielona kawa, młody jęczmień, ostrokrzew paragwajski, wyciąg z alg brunatnych, błonnik, ekstrakt z zielonej herbaty.

Jak stosować tabletki na odchudzanie?

Suplementy diety na odchudzanie należy stosować zgodnie z zaleceniami producenta. Są one dostępne w ulotce dołączonej do opakowania. Należy się z nią zapoznać. Dotyczy to przede wszystkim informacji dotyczących wskazań, przeciwwskazań, dawkowania oraz możliwych efektów ubocznych. Chęć suplementacji dobrze jest skonsultować z lekarzem lub dietetykiem. Zwiększa to szansę na dopasowanie najlepszego preparatu na odchudzanie.

Suplementy wspomagające odchudzanie należy przyjmować o określonej porze dnia. Zwykle jest to przed posiłkiem lub aktywnością fizyczną (zależy to od sposobu działania danego preparatu). Nie należy przekraczać zalecanej dziennej dawki. Przyjęcie większej ilości preparatu nie wpływa na jego skuteczność. Może jednak powodować powikłania.

Skuteczność tabletek na odchudzanie

Kapsułki na odchudzanie powstały z myślą wspierania procesu odchudzania. Suplementacja powinna być połączona z odpowiednią dawką aktywności fizycznej oraz dietą dostosowaną do potrzeb organizmu. Tylko wówczas są one skuteczne i można zobaczyć efekty.

Warto pamiętać, że samo przyjmowanie tabletek odchudzających nie spowoduje, że tkanka tłuszczowa zacznie się spalać. Zdrowe odżywianie i aktywność fizyczna nigdy nie zostaną zastąpione przez suplementację.

Jak wybrać najlepsze tabletki na odchudzanie?

Osoby, które chcą schudnąć muszą pamiętać, aby tabletki na odchudzanie nabywać tylko w sprawdzonych źródłach. Zdecydowanie lepszym pomysłem jest kupienie kapsułek w aptece lub drogerii, niż supermarkecie. Ponadto w takich miejscach dostępne są produkty jedynie sprawdzonych marek.

Produkt na odchudzanie trzeba sprawdzić pod kątem składu. Zalecane jest wybieranie tylko tych, które wyróżniają się wysoką jakością. Nie powinny one zawierać żadnych konserwantów, ulepszaczy smaku, sztucznych barwników i innych substancji chemicznych, które nie mają uzasadnionego działania na organizm. Warto pamiętać również o zawartości składników aktywnych. Dobrze jest, jeżeli dzienne zapotrzebowanie, pokrywa tylko jedna tabletka.

Copyright © 2020-present DrZdrowie. All rights reserved.