BLUE CAP SPRAY Eliminuje Swędzenie, Podrażnienia, Zaczerwienienia, Łuszczenie Skóry - 50 ml

64,99 zł
W magazynie
EAN
8470000124280
Producent/Dystrybutor: ASPEN DISTRIBUTION SP. Z O.O.

BLUE CAP® SPRAY to unikalny preparat o wyjątkowej formule opartej na procesie aktywacji molekularnej, zwiększającej działanie preparatu. Zmniejsza i eliminuje złuszczanie się naskórka, świąd, pieczenie i podrażnienia skóry w przebiegu procesów zapalnych. 

 

BLUE CAP SPRAY

Eliminuje swędzenie, podrażnienia, zaczerwienienia, łuszczenie skóry oraz działa dezynfekująco. Formuła BLUE CAP® Spray została poddana AKTYWACJI MOLEKULARNEJ, która zwiększa siłę działania preparatu w codziennej pielęgnacji skóry. Dzięki aktywowanemu molekularnie pirytionianowi cynku dociera do warstwy podstawnej naskórka w ciągu kilku sekund a działanie keratolityczne występuje już w 3 dniu.

Zaczerwienienia ustępują od 10 dnia stosowania a w 20 dniu pojawia się „nowa skóra’’.

BLUE CAP® SPRAY działa szybko i skutecznie dobrze penetrując najgłębsze warstwy skóry właściwej, nie wywołując efektów ubocznych.

Aktywowany molekularnie Pirytionian Cynku zawarty w preparacie posiada silne właściwości antybakteryjne, przeciwgrzybiczne, przeciwzapalne i przeciwświądowe. Pyrytionian Cynku działa silnie przeciwbakteryjnie na szereg mikroorganizmów patogennych (paciorkowce, gronkowce) oraz przeciwgrzybiczo. Mechanizm działania preparatu polega na zahamowaniu proliferacji komórek naskórka i działaniu keratynolitycznym.

BLUE CAP® SPRAY ma znacząco zwiększone właściwości antyutleniające i biologiczne. Indukuje apoptozę w keratynocytach poprzez aktywację p53, reguluje nieprawidłową proliferację i różnicowanie w keratynocytach. Minimalizuje negatywne skutki stresu oksydacyjnego i składników zapalnych lub komórek łuszczycowych. Promuje bezpośrednie działanie cytotoksyczne na keratynocyty i / lub komórki zapalne. BLUE CAP® Spray ogranicza rozwój grzybów drożdżo-pochodnych (P. ovale) przez co znacznie poprawia wygląd skóry.

Isopropyl Myristate, Alcohol, Zinc Pyrithione 0,2%, Polysorbate 80, Sodium Lauryl Sulfate, Propellans (Isobutane, Propane, Butane).

Sposób użycia:

Przed użyciem wstrząsnąć. Podczas stosowania trzymać pojemnik w pozycji pionowej w odległości około 15 cm od zmienionych miejsc na skórze. Spryskiwać aerozolem zmienione miejsca dwa razy dziennie. Jeden 3 sek. spray pozwala na pokrycie powierzchni ok. wielkości dłoni i jest równy ok. 1 ml roztworu aerozolu. Po każdej aplikacji odczekać 15 minut i zmyć letnią wodą. Użytkować do czasu ustąpienia objawów oraz przez kolejne 7 dni dla utrwalenia efektów kuracji.

Zalecane stosowanie łączne z BLUE CAP KREM i/lub BLUE CAP SZAMPON w zależności od miejsca występowania zmian na skórze. Stosowanie na skórę całego ciała w tym skórę owłosioną - skórę głowy/aplikator w opakowaniu.

BLUE CAP® Spray może być stosowany zarówno u dorosłych jak i u dzieci powyżej 6 roku życia.

  • Produkt przeznaczony wyłącznie do użytku zewnętrznego, należy stosować zgodnie z przeznaczeniem.
  • Nie stosować w przypadku stwierdzenia nadwrażliwości na którykolwiek ze składników.
  • Unikać kontaktu z oczami - w przypadku zetknięcia przemyć dokładnie ciepłą wodą.
  • Nie eksponować na działanie wysokiej temperatury.
  • Nie palić. Nie nagrzewać powyżej 50 ºC.
  • Trzymać z dala od dzieci.
  • Używać tylko w wentylowanym pomieszczeniu.
Napisz własną recenzję
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać Recenzje. Proszę Zaloguj się lub Załóż konto

Copyright © 2020-present DrZdrowie. All rights reserved.