FEMALTIKER® SMAK CZEKOLADOWY - 12 SASZETEK

35,49 zł
W magazynie
EAN
5907513003212
Producent/Dystrybutor: NUTROPHARMA SP. Z O.O.

Polecany do stosowania dietetycznego w przypadku:

• niedoboru pokarmu

• problemów z wywołaniem lub utrzymaniem laktacji

• niskiego przyrostu wagowego dziecka związanego z niedostateczną ilością pokarmu

• stresu związanego z wywołaniem laktacji

Femaltiker® choco

ŻYWNOŚĆ SPECJALNEGO PRZEZNACZENIA MEDYCZNEGO

Femaltiker® choco to pierwszy i jedyny produkt z formułą Lactanell, który zwiększa ilość mleka u mam karmiących. Skuteczność i bezpieczeństwo dla mamy i dziecka potwierdzone w badaniu klinicznym1.

Polecany do stosowania dietetycznego w przypadku:

  • niedoboru pokarmu
  • problemów z wywołaniem lub utrzymaniem laktacji
  • niskiego przyrostu wagowego dziecka związanego z niedostateczną ilością pokarmu
  • stresu związanego z wywołaniem laktacji

Właściwości i uzasadnienie stosowania: Produkt ma zastosowanie w przypadku potrzeby pobudzenia fizjologicznej laktacji w szczególności na początkowym jej etapie tj. od 2 doby po porodzie oraz podczas tzw. kryzysów laktacyjnych. Zawarty w Lactanell słód jęczmienny został włączony do protokołu postępowania w stymulacji laktacji w przypadku stwierdzonego przez specjalistę rzeczywistego niedoboru pokarmu u matki1,2. Także Stanowisko Grupy Ekspertów wskazuje na pozytywną regulację wydzielania prolaktyny przez beta-glukan pochodzący z jęczmienia3. Jednocześnie stosowanie produktu na bazie słodu jęczmiennego jest wymieniane jako przykład dobrej praktyki postępowania dietetycznego wspierającego laktację3. Badanie obserwacyjne wykazało znaczną poprawę w parametrach takich jak, ilość odciąganego pokarmu, wydłużony czas aktywnego połykania oraz zwiększone przyrosty dobowe dziecka po zastosowaniu Lactanell zawartego w Femaltiker® choco w schemacie 2 saszetki na dobę przez 14 dni3. Badanie kliniczne z udziałem mam wcześniaków wykazało statystycznie istotnie zwiększoną produkcję mleka (o 1700 ml) podczas 12 dni stosowania Lactanell zawartego w Femaltiker® choco w porównaniu do grupy placebo4. Obie grupy były pod opieką doradcy laktacyjnego i stymulowały laktację przy użyciu laktatora4.

 

Femaltiker® choco jest zalecany jako uzupełnienie schematu profesjonalnej porady doradcy laktacyjnego oraz pobudzania laktacji poprzez częstsze przystawianie dziecka do piersi i/lub mechaniczne odciąganie pokarmu.

 
Literatura: 1. Nehring-Gugulska M, Żukowska-Rubik M. Postępy Neonatologii; 2014; 2(21): 43-55. 2. Nehring-Gugulska M et al. Położna Nauka i Praktyka 2015; 1(29):34-8. 3. Stanowisko Grupy Ekspertów w sprawie zaleceń żywieniowych dla kobiet w okresie laktacji. Standardy Medyczne Pediatria 2013;10:265-79. 4. Breastfeeding Medicine 2016; 11920:A74-5

Składniki: Lactanell (słód jęczmienny, beta-glukan z jęczmienia, suchy wyciąg z melisy Melissa officinalis), odtłuszczony proszek kakaowy, sacharoza.

 

Wartość odżywcza: 1-2 saszetki zawierają (porcja zalecana do spożycia w ciągu dnia):

 

 

100 g zawiera

1 saszetka

2 saszetki

Wartość energetyczna (kJ/kcal)

1579/373

114/27

227/54

tłuszcz (g) w tym:

2,8

0,2

0,4

kwasy tłuszczowe nasycone (g)

1,4

0,1

0,2

węglowodany (g) w tym:

73,4

5,3

10,6

cukry (g)

43,6

3,1

6,2

błonnik (g)

7,4

0,5

1,0

białko (g)

7,7

0,6

1,2

sól (g)

0,1

0,0

0,0

Sposób użycia: Matka pragnąca karmić piersią powinna spożywać 1-2 porcje dziennie w trakcie posiłku. Ze względu na mechanizm działania zaleca się spożyć Femaltiker® choco na 30 minut do 1 godziny przed planowanym karmieniem/odciąganiem pokarmu. Zawartość saszetki należy rozpuścić w ok. 150 ml mleka (chłodnego lub ciepłego) i dokładnie wymieszać. W razie alergii lub nietolerancji mleka krowiego można użyć innych rodzajów mleka, np. roślinnego tj. jęczmiennego, sojowego, ryżowego, owsianego, orkiszowego lub ewentualnie wody. Preparat można również wymieszać z jogurtem naturalnym lub smakowym. Rozpoczęcie stosowania preparatu zalecane jest od drugiej doby po porodzie. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Produkt może być bezpiecznie łączony z produktami z linii Prenatal® (uno, duo, classic, dha).

 

Ważna informacja: Produkt przyjmowany pod nadzorem lekarza. Produkt nie jest odpowiedni do stosowania jako jedyne źródło pożywienia. Produkt przeznaczony dla kobiet karmiących piersią. Produkt nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego.

Przechowywanie: Przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej, w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. Produkt zawiera zboża będące źródłem glutenu (ze słodu jęczmiennego).

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:FEMALTIKER® SMAK CZEKOLADOWY - 12 SASZETEK

Copyright © 2020-present DrZdrowie. All rights reserved.