PLIVAFEM F, Żel Do Higieny Intymnej - 100 ml

21,49 zł
Brak w magazynie
EAN
5900160251685
Producent/Dystrybutor: TEVA OPERATIONS POLAND SP. Z O.O.

Żel PLIVAFEM F to preparat zawierający substancje o działaniu łagodzącym i ograniczającym rozwój grzybów i mikroorganizmów, przeznaczony do higieny i pielęgnacji zewnętrznych okolic intymnych kobiet. Preparat jest szczególnie zalecany do codziennej pielęgnacji miejsc intymnych kobiet o zwiększonej podatności na występowanie zakażeń grzybiczych lub będących w trakcie farmakologicznej terapii grzybicy miejsc intymnych. 

Żel PLIVAFEM F to preparat zawierający substancje o działaniu łagodzącym i ograniczającym rozwój grzybów i mikroorganizmów, przeznaczony do higieny i pielęgnacji zewnętrznych okolic intymnych kobiet.

Preparat jest szczególnie zalecany do codziennej pielęgnacji miejsc intymnych kobiet o zwiększonej podatności na występowanie zakażeń grzybiczych lub będących w trakcie farmakologicznej terapii grzybicy miejsc intymnych. Unikalna receptura została opracowana w oparciu o najbardziej aktualną wiedzę. Kiedy należy stosować żel PLIVAFEM F do higieny intymnej?

• W codziennej higienie i pielęgnacji zewnętrznych okolic intymnych;

• Jako środek pielęgnacyjny przy jednoczesnym stosowaniu terapii stanów zapalnych;

• Jako środek pielęgnacyjny przy skłonnościach do występowania stanów zapalnych zewnętrznych okolic intymnych, uczuciu świądu lub dyskomfortu w okolicach intymnych;

• W przypadku wrażliwości na mydło i inne preparaty myjące;

• W przypadku zaburzeń naturalnej równowagi kwasowej (pH) okolic intymnych wywołanych poprzez stosowanie mydła, częste kontakty seksualne, ciążę, menstruację, sport;

• W przypadku nieprzyjemnego zapachu towarzyszącego miejscom intymnym będącego przyczyną dyskomfortu.

Dla kogo przeznaczony jest żel PLIVAFEM F do higieny intymnej? Żel do higieny intymnej PLIVAFEM F jest przeznaczony do higieny i pielęgnacji kobiecych okolic intymnych. Może być stosowany przez kobiety w każdym wieku.

Preparat PLIVAFEM F zawiera bogaty zestaw składników o działaniu łagodzącym dla naskórka i ograniczającym rozwój grzybów i mikroorganizmów.

W skład PLIVAFEM F wchodzą między innymi substancje takie jak: chlorheksydyna, climbazol, alantoina, pantenol, ekstrakt z rumianku oraz ekstrakt z lukrecji gładkiej, znany ze swojego kojącego działania.

  • Mechanizm działania chlorheksydyny polega na uszkadzaniu błony cytoplazmatycznej drobnoustrojów. Chlorheksydyna nie wywołuje oporności mikroorganizmów, a więc jest skuteczna nawet przy długotrwałym stosowaniu.
  • Climbazol zaburza strukturę ścian komórkowych grzybów, hamując ich wzrost, co w efekcie powoduje obumarcie mikroorganizmów.
  • Alantoina to substancja o szerokim spektrum działania. Wykazuje działanie łagodzące i kojące. Łagodzi podrażnienia, i zmniejsza skłonność do ich powstawania. Działa silnie nawilżająco.
  • Pantenol nawilża, zmiękcza i uelastycznia naskórek. Skutecznie łagodzi podrażnienia, działa kojąco.
  • Ekstrakt z rumianku, naturalny ekstrakt, z zawartością chamazulenu, flawonoidów olejku rumiankowego (alfa-bisabolol) ma silne właściwości łagodzące, kojące.oraz zmniejsza podrażnienie skóry.
  • Ekstrakt z korzenia lukrecji bogaty w liczne substancje aktywne, działa kojąco inawilżająco, zmniejsza skłonność do podrażnień.

Fizjologiczne pH preparatu jest szczególnie ważne w przypadku preparatów do higieny intymnej. W żelu PLIVAFEM F uzyskano je dzięki zastosowaniu kwasu mlekowego. Jest to substancja występująca naturalnie w pochwie dzięki bakteriom z rodzaju Lactobacillus. Substancje myjące Kompozycja żelu do higieny intymnej to specjalnie dobrany zestaw substancji o szczególnie delikatnym działaniu myjącym. Większość dostępnych na rynku preparatów do higieny intymnej, co prawda nie zawiera mydła (którego roztwory mają pH zasadowe), ale ich działanie zależy od tak zwanych anionowych substancji myjących. Preparaty oparte na takich składnikach mogą mieć fizjologiczne pH, jednak podobnie jak mydło mogą posiadać silne właściwości drażniące, co potwierdzają wyniki badań naukowych. Z tego względu, w trosce o zdrowie i komfort kobiet, w żelu do higieny intymnej PLIVAFEM F zastosowano wyłącznie bardzo łagodne substancje myjące.

Jak często należy stosować żel PLIVAFEM F do higieny intymnej?

W codziennej higienie i pielęgnacji preparat należy stosować dwa razy dziennie lub w zależności od potrzeb zgodnie ze sposobem użycia. Ilość preparatu stosowanego przy jednorazowej aplikacji to około 1-3 ml.

Sposób aplikacji: Nanieść na czystą dłoń niewielką ilość żelu do higieny intymnej PLIVAFEM F (1-3 ml), rozcieńczyć niewielką ilością wody, umyć miejsca intymne, a następnie dokładnie spłukać bieżącą wodą.

Nie zaleca się stosowania gąbek i myjek, które stanowią dogodne środowisko rozwoju mikroorganizmów i mogą być źródłem zakażenia. W celu wydozowania porcji żelu należy kilkakrotnie energicznie nacisnąć pompkę. Nie należy podejmować prób powiększenia otworu dozownika, ponieważ powoduje to nieodwracalne uszkodzenie systemu dozowania.

Przechowywanie: Przechowywać w temperaturze 5-25˚C, w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla małych dzieci.

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:PLIVAFEM F, Żel Do Higieny Intymnej - 100 ml

Copyright © 2020-present DrZdrowie. All rights reserved.