Darmowa dostawa już od 199,00 zł

Szampony dla Dzieci

Szampon do mycia delikatnych włosów i skóry głowy dziecka powinien być pełen substancji naturalnych, by nie wywoływać podrażnień, a jednocześnie pielęgnować wymagającą skórę niemowlęcia. Trzeba pamiętać, że w pierwszych miesiącach życia szampon dla dzieci musi zmiękczać skórę, intensywnie ją nawilżając, by wspomagać w ten sposób usuwanie ciemieniuchy.

Jak wybrać delikatny szampon do włosów dla dzieci?

Wybierając delikatny szampon dla dzieci, warto sięgnąć po dermokosmetyki i produkty o naturalnym składzie. Szampony takie nie zawierają parabenów, SLS-ów, barwników, a ni żadnych sztucznych składników, mogących wywoływać podrażnienia wrażliwej skóry głowy. Wśród takich szamponów dla niemowląt, zwracają uwagę emolienty, które mają naturalny skład. Pielęgnują włosy oraz skórę dzieci i niemowląt, zapewniając jej właściwą ochronę. Naturalne składniki są w pełni bezpieczne. Ich aktywne działanie przede wszystkim nawilża i sprawia, że delikatna skóra jest odpowiednio pielęgnowana. Najlepsze marki zapewniają także ochronę oczu malucha. Szampony dla dzieci mają także specjalną formułę, ułatwiającą rozczesywanie, co jest niezwykle ważne, ze względu na delikatne włosy maluchów.

Jeden kosmetyk do mycia ciała i włosów

Wybór odpowiedniego szamponu dla dzieci jest istotny, zwłaszcza ze względu na skórę malucha, która jest delikatna i wrażliwa. Naturalny szampon nie powinien w swoim składzie zawierać parabenów. Niektóre z takich produktów są oznaczane jako "bio". Wszystkie szampony dla dzieci o naturalnym składzie, w tym dermokosmetyki to produkty, które nadają się dla maluchów już od pierwszych dni życia. Producenci kosmetyków do mycia ciała i włosów wiedzą, że potrzeby pielęgnacyjne w tym zakresie są podobne. Dostępne są więc produkty do mycia ciała i włosów, połączone w jeden kosmetyk. Najczęściej jest to żel. To bardzo wygodne rozwiązanie, równie korzystne dla pielęgnacji jak dwa produkty, zwłaszcza wtedy, gdy włosków jest jeszcze niewiele, a mycia wymaga głównie skóra dziecka. Osobne produkty warto wybierać, gdy dziecko ma całą głowę włosów. Szampon ułatwi rozczesywanie i zapewni delikatną pielęgnację włosów, a żel do kąpieli zapewni oczyszczenie skóry ciała.

Wybór odpowiedniego szamponu dla malucha nie powinien nastręczać trudności. Trzeba pamiętać, że najbezpieczniejsze do pielęgnacji są dermokosmetyki i kosmetyki naturalne. Ich działanie oparte jest na sprawdzonych formułach, które oczyszczają i pielęgnują, nie tylko nie wywołując podrażnień delikatnej skóry dziecka, ale zapewniając jej ochronę i nawilżenie.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 9

na stronę

Copyright © 2020-present DrZdrowie. All rights reserved.