Darmowa dostawa już od 199,00 zł

Kremy dla Niemowląt

Ochrona delikatnej skóry niemowląt jest koniecznością. Kremy do jej codziennej pielęgnacji są niezbędne już od pierwszego dnia życia, ze względu na nie do końca wykształcone wszystkie jej funkcje, zwłaszcza dotyczące ochrony i utrzymania nawilżenia. Wsparcie działania warstwy hydrolipidowej, odpowiedzialnej za utrzymanie nawodnienia, jest konieczne, by skóra pozostała jędrna, miękka i gładka. Dzięki temu jest mniej podatna na uszkodzenia, a nawet zranienia.

Kremy ochronne i nawilżające do twarzy i ciała dla dzieci i niemowląt

Kremy do twarzy dla i ciała dla dzieci muszą mieć działanie nawilżające oraz ochronne. Skóra dziecka nie ma w pełni wykształconych swoich naturalnych funkcji, a jednocześnie jest narażona na działanie czynników zewnętrznych. Pielęgnacja uzupełnia to zapotrzebowanie. Krem nawilżający ma intensywnie nawadniać skórę, by nie stała się ona sucha i podatna na podrażnienia. Krem ochronny jest konieczny, by zapewnić skórze odpowiednią barierę. Należy wybierać go odpowiednio do pory roku. Krem  na zimę musi być tłusty, by chronić skórę dziecka przed mrozem i wiatrem. Latem krem do twarzy i ciała trzeba stosować kremy z filtrem SPF o wysokiej ochronie, by nie doprowadzić do poparzeń słonecznych. Wrażliwa skóra maluszka łatwo im ulega, dlatego trzeba jej zapewnić właściwe nawilżenie i ochronę.

Kremy pielęgnacyjne i łagodzące podrażnienia

Specjalne potrzeby pielęgnacyjne skóry dzieci związane są koniecznością stosowania pieluszek. Nawet najlepsze z nich mogą powodować odparzenia, dlatego niezwykle ważne jest, by stosować kosmetyki chroniące skórę w tych okolicach. Może być to krem lub maść dla dzieci o właściwościach kojących, regenerujących i odbudowujących Taki pielęgnacyjny kosmetyk zapewnia wrażliwej skórze dziecka odpowiednią ochronę i pielęgnację. Warto pamiętać, by także chusteczki nawilżane, używane do pielęgnacji malucha miały delikatny skład, gwarantujący bezpieczeństwo nawet wrażliwej skórze dziecka.

Dlaczego warto sięgać po emolienty dla dzieci?

Krem pełen substancji nawilżających jest niezbędny dla skóry niemowlęcia. Trzeba jednak pamiętać, że jest ona wrażliwa na działanie parabenów, konserwantów czy substancji zapachowych. Emolienty do dermokosmetyki, które nie tylko są ich pozbawione, ale przede wszystkim wspierają warstwę hydrolipidową i intensywnie nawilżają. Emolient można stosować już od pierwszych dni życia maluszka. Przykładem takich kosmetyków jest marka Emolium. Oferuje ona nie tylko krem, ale także balsam, emulsję czy olejek do kąpieli. Emolienty to produkty bezpieczne i niezwykle korzystnie wpływające na skórę malucha. W naszej drogerii są dostępne w postaci różnych produktów. Warto zwrócić uwagę na tę różnorodność. Wśród tych produktów są nie tylko kosmetyki takie, jak kremy do twarzy czy ciała, ale także do skóry głowy, wspomagające pielęgnację ciemieniuchy.

Kremy dla niemowląt to kosmetyki, które warto mieć zawsze pod ręką, by pielęgnacja maluszka była łatwiejsza i skuteczniejsza.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 14

na stronę

Copyright © 2020-present DrZdrowie. All rights reserved.