Darmowa dostawa już od 199,00 zł

Emolienty dla Niemowląt

Skóra niemowlęcia wymaga delikatnej, a jednocześnie skutecznej dbałości. Nie ma ona jeszcze wykształconych wszystkich naturalnych funkcji, dlatego w jej codziennej pielęgnacji warto stosować najlepsze kosmetyki, które nie wywołują podrażnień i są odpowiednie w pielęgnacji noworodka i niemowlęcia. Emolienty to produkty, które spełniają wszystkie te wymagania.

Jak działają emolienty dla dzieci i niemowląt?

Emolienty są kosmetykami przeznaczonymi do pielęgnacji skóry wrażliwej, a tak należy traktować skórę maluchów. Jej bariera hydrolipidowa, odpowiedzialna za utrzymanie nawodnienia skóry, nie jest jeszcze w pełni wykształcona. Olej roślinny (na przykład masło shea), ale także inne, naturalne składniki, jak odpowiadający za nawilżenie  - kwas hialuronowy, to substancje skutecznie wpływające na kondycję skóry dzieci. Ich delikatna skóra bywa narażona na podrażnienia. Wiele z dzieci choruje na atopowe zapalenie skóry - AZS, co powoduje uciążliwy świąd i uszkodzenia naskórka. Pielęgnacja emolientami zmniejsza te dolegliwości, skutecznie wspierając leczenie. Jednymi z takich produktów są balsamy, emulsje i kremy do ciała La Roche Posay, które skutecznie niwelują dolegliwości, intensywnie nawilżają i odbudowują płaszcz hydrolipidowy skóry. Nie zawierają substancji zapachowych, ani drażniących, wpływając korzystnie na skórę dziecka.

Jakie kosmetyki wybrać dla niemowląt od pierwszego dnia życia?

Pielęgnacja skóry dziecka zaczyna się już w czasie kąpieli. Wśród emolientów dostępne są kosmetyki przeznaczone do mycia dziecka, jak emulsja, żel czy płyn do kąpieli. Wszystkie one zawierają oleje wpływające na utrzymanie wody w skórze. Emolient można zastosować także tuż po kąpieli. Balsam, olej czy krem należy rozprowadzić na skórze, co jednocześnie nawilża ją i chroni przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych. Takie preparaty sprawiają, że naskórek jest zabezpieczony. To działanie ma ogromne znaczenie dla skóry każdego malucha. Jeśli jednak pojawia się atopowe zapalenie skóry, jest to kluczowy sposób dbałości o skórę. Dostępne produkty umożliwiają wykonywanie codziennych czynności pielęgnacyjnych z użyciem emolientów, bezpiecznych i skutecznie działających. Nie zawierają one substancji podrażniających - konserwantów, wypełniaczy, spieniaczy. Stanowią one delikatną ochronę i optymalną pielęgnację dla każdego niemowlęcia - bezpieczną i skuteczną.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 21

na stronę

Copyright © 2020-present DrZdrowie. All rights reserved.