Darmowa dostawa już od 199,00 zł

Szampony Przeciwłupieżowe

Przyczyną pojawienia się łupieżu jest choroba skóry, wywołana nadmiernym rozrostem grzyba, który naturalnej występuje na skórze głowy. Jego zbyt intensywne namnażanie się jest wywołane przez zaburzenie pH skóry głowy, wywołane różnymi czynnikami. Na szczęście istnieją skuteczne szampony przeciwłupieżowe, które hamują jego rozwój i przywracają skórze prawidłowe funkcjonowanie, ograniczając nadmierne łuszczenie się skóry głowy.

Rodzaje łupieżu

Zanim wybierzesz szampon przeciwłupieżowy do włosów i skóry głowy, warto rozpoznać rodzaj łupieżu, by jego działanie było celowane i skuteczne. Wyróżnia się dwa typy łupieżu, który dotyka owłosioną skórę głowy:

  • łupież tłusty - w jego przypadku występuje intensywny świąd. Jego objawy to także przetłuszczanie się skóry i powstawanie żółtawych strupów;
  • łupież suchy - charakteryzuje się obecnością drobnego, suchego naskórka, który intensywnie się łuszczy. Jest on widoczny na włosach w formie białych, drobnych płatków. Towarzyszy mu także świąd skóry. Ten typu łupieżu osypuje się także i widoczny jest szczególnie na ciemnych ubraniach. To najczęściej spotykany rodzaj łupieżu.

Łupież jest uznawany za łagodną i przewlekłą odmianę łojotokowego zapalenia skóry, co należy leczyć ze względów zdrowotnych oraz estetycznych.

Jak działają szampony przeciwłupieżowe?

Działanie szamponów przeciwłupieżowych ukierunkowane jest przeciwgrzybiczo, by pozbyć się głównej przyczyny pojawienia się łupieżu. Szampony zawierają substancje lecznicze o działaniu przywracającym prawidłowe funkcjonowanie skóry i przywracające normalną pracę gruczołów łojowych. Najlepsze szampony nie wpływają negatywnie na naturalną florę bakteryjną skóry głowy. Co więcej, ich skład oddziałuje pozytywnie na jej rozwój. Substancje znajdujące się w ich wnętrzu oczyszczają, łagodzą i zmniejszają uczucie świądu.

Jaki szampon przeciwłupieżowy wybrać?

Chcąc pozbyć się łupieżu, trzeba sięgnąć po leczniczy szampon przeciwłupieżowy. Najskuteczniejsze z nich zawierają składniki przeciwgrzybicze, jak na przykład klotrimazol czy ketokonazol. Niektóre z nich zawierają kwas salicylowy, działając antybakteryjnie i zmiękczając naskórek. Skuteczny w zwalczaniu łupieżu jest też siarczek selenu, który opóźnia metabolizm, a więc także proces regeneracji komórek, przywracając skórze po pewnym czasie naturalne, prawidłowe funkcje. Jednocześnie hamuje on rozwój grzybów Malassezia. Warto sięgać po dermokosmetyki. Taki szampon przeciwłupieżowy nie tylko skutecznie usuwa łupież, ale jednocześnie nadaje się do wrażliwej skóry głowy. Trzeba pamiętać, by szampon przeciwłupieżowy stosować regularnie 2-3 razy w tygodniu lub częściej, w zależności od rodzaju kosmetyku i zaleceniom, zawartym na opakowaniu. Warto pamiętać, by szampon wcierać we włosy i skórę przez około 5 minut, by uzyskać najlepsze działanie.

Jak prowadzić prawidłową pielęgnację skóry głowy?

Walka z łupieżem, choć dziś jest bardzo skuteczna, dzięki zastosowaniu szamponu przeciwłupieżowego, wymaga odpowiedniej pielęgnacji i regularnego stosowania. Chcąc zapobiec nawrotom łupieżu, trzeba prowadzić odpowiednią pielęgnację, stosując preparaty neutralne dla skóry. Przede wszystkim należy regularnie myć włosy, stosując delikatnie działające kosmetyki. Produkty zawierające substancje podrażniające i zaburzające naturalne pH skóry trzeba wycofać. Należy rozczesywać systematycznie włosy, zaczynając od skóry głowy. Chcąc uniknąć problemu pojawiania się łusek łupieżu, warto regularnie przeprowadzać peeling skóry głowy. W leczeniu zapobiegawczym zastosowanie ma masaż głowy oraz właściwa dieta, bogata w składniki odżywcze, pełna cynku, żelaza, wapnia i witamin.

Szampon łupieżowy to produkt, który działa jak lek. Zmniejsza wytwarzanie łupieżu i działa pielęgnująco. To skuteczna walka zarówno z łupieżem tłustym, jak i suchym.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 21

na stronę

Copyright © 2020-present DrZdrowie. All rights reserved.