Darmowa dostawa już od 199,00 zł

Pomadki do Ust

Pomadkę do ust można znaleźć w kosmetyczce niemal każdej kobiety. Przy jej pomocy można delikatnie podkreślić makijaż lub uczynić go bardziej wyrazistym. Są także pomadki, których głównym zadaniem jest ochrona ust przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. 

Czym jest pomadka do ust?

Pomadka do ust jest kosmetykiem, który ma formę sztyftu. Może on pełnić dwojaką funkcję. Jest wykorzystywany do wykonania makijażu lub ochrony ust przed szkodliwymi czynnikami. Pomadkę mogą używać wszystkie osoby (jeżeli nie są uczulone na żaden z jej składników) i w każdym wieku. Inną nazwą jest szminka – jednak najczęściej to określenie stosuje się wyłącznie w odniesieniu do pomadek zawierających barwniki.

Ochronna pomadka do ust 

Pomadka do ust, która nie ma w sobie barwnika, może pełnić funkcję ochronną. Wówczas w jej składzie znaleźć można substancje, które chronią ją przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, ale także odżywiają i wspierają jej regenerację. Mogą to być:

  • witaminy (głównie A lub E) – zapobiegają pierzchnięciu ust oraz wspomagają prawidłowe funkcjonowanie błon śluzowych i skóry;
  • pantenol – wspomaga regenerację uszkodzonych ust;
  • wyciągi roślinne (np. z aloesu lub owoców) – zapewniają ustom odpowiednie nawilżenie, odżywienie i zdrowy wygląd;
  • oleje roślinne (np. masło shea, olej z rokitnika) – silnie nawilżają i zapobiegają nadmiernej utracie wody.

 

Często ochronne pomadki do ust mają filtry, które chronią przed promieniowaniem UV. Kosmetyki tego typu mogą być używane przez cały rok. Najlepiej sprawdzają się na mrozie i w ostrym słońcu. Można je nakładać na usta nawet kilka razy dziennie, jeżeli zachodzi taka potrzeba.

Kolorowe szminki

Kolorowe szminki do ust służą do wykonywania makijażu. Wyróżnia się ich kilka rodzajów:

  • pomadka w płynie,
  • matowe pomadki (oznaczone symbolem matte - może to być także matowa pomadka w płynie),
  • pomadki w sztyfcie,
  • pomadki z błyszczykiem.

Pomadki w płynie i sztyfcie są dostępne niemal w każdym odcieniu. Kolor szminki należy dobierać nie tylko zgodnie ze swoimi preferencjami. Ważny jest także kolor oczu, kształt ust, typ urody, odcień cery, odcień zębów, kolor włosów oraz przeznaczenie pomadki (makijaż dzienny lub makijaż wieczorowy). Dużym zainteresowaniem cieszy się szminka w kolorze nude, która pasuje na każdą okazję.

Jak wybrać najlepszą pomadkę i szminkę do ust?

Przed wybraniem pomadki należy zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników. Ważne jest przede wszystkim przeznaczenie kosmetyku – do makijażu lub ochrony. Warto pamiętać, że niektóre szminki także zawierają substancje nawilżające, które pozwalają odżywić, zregenerować i chronić usta.

W przypadku szminek należy zwrócić uwagę na ich trwałość. Niektóre kosmetyki szybko się ścierają, a przy tym pozostawiają nieestetyczne ślady na ustach. Warto wybierać produkty dobrej marki, wodoodporne i takie, które trzymają się nawet podczas jedzenia (informację taką można znaleźć na opakowaniu preparatu lub na stronie internetowej producenta).

Konieczne jest także zwrócenie uwagi na skład pomadki. Nie powinien być on zbyt długi – im bardziej naturalny produkt, tym lepiej. Ponadto warto unikać kosmetyków, które zawierają konserwanty i detergenty. Mogą one wywołać reakcję alergiczną i nadmiernie wysuszać usta.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 30

Strona
na stronę

Copyright © 2020-present DrZdrowie. All rights reserved.