Darmowa dostawa już od 199,00 zł

Kremy Odżywcze

Pielęgnacja odżywcza

Każdy rodzaj skóry wymaga indywidualnego podejścia do pielęgnacji. Jednak zarówno skóra sucha, jak i wrażliwa, trądzikowa, normalna czy przetłuszczająca się, a także dojrzała wymaga odpowiedniego odżywienia. Moc składników zaspokajających te potrzeby znajduje się w kremach odżywiających.

Jaki krem odżywczy do twarzy wybrać?

Choć każdy rodzaj skóry wymaga regularnego odżywiania, to skóra sucha potrzebuje najbardziej intensywnej pielęgnacji, gdyż zaburzone są jej podstawowe funkcje, a jej stan jest najkrótszą drogą do powstawania zmarszczek, przebarwień i wiotkiej struktury. Także skóra dojrzała musi być intensywnie i regularnie odżywiana.
Wybierając odżywczy krem do twarzy, warto zwrócić uwagę na jego skład. Powinien on zawierać przede wszystkim składniki nawilżające, ale także intensywnie regenerujące i chroniące skórę przed utratą nawilżenia. Kosmetyki przeznaczone do skóry wrażliwej mają intensywne działanie nawilżające, a dzięki swojej specjalnej formule nie podrażniają cery, umożliwiając suchej skórze optymalną regenerację. Dobry krem zawiera między innymi silnie nawilżający kwas hialuronowy. Warto zwrócić uwagę również na dermokosmetyki, pełne naturalnych substancji odżywczych pochodzenia roślinnego. Nie zawierają one substancji mogących niekorzystnie wpływać na skórę twarzy i nadają się do pielęgnacji skóry, także wrażliwej, na co dzień.

Jak używać kremy do twarzy o odżywiającej formule?

Warto posiadać co najmniej dwa kosmetyki odżywiające:

  • krem na noc,
  • krem na dzień.

Lekki krem przeznaczony do używania pod makijaż, stosowany na dzień, nawilża i zawiera składniki odżywcze, mające aktywne działanie na skórę. Taki krem nie pozostawia tłustego filmu na skórze i szybko się wchłania. Często ma piękny zapach, który towarzyszy przez cały dzień. Krem do twarzy używany na noc jest niczym intensywnie działający zastrzyk pielęgnacyjny dla suchej skóry. Powinien być stosowany codziennie, aplikowany na oczyszczoną skórę. Konsystencja takiego produktu jest nieco cięższa. To celowe, gdyż taki kosmetyk odżywia twarz przez całą noc, nie tylko silnie ją regenerując, ale chroniąc przed utratą nawilżenia. Kremy odżywiające mają właściwości pobudzające, dzięki czemu rano cera jest wyraźnie lepiej odżywiona i przygotowana do dalszych kroków pielęgnacyjnych, w tym również do makijażu.

Chcąc uzyskać piękną, odżywioną skórę, należy kremy odżywiające stosować regularnie, włączając je do własnego rytuału piękna.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 160

Strona
na stronę

Copyright © 2020-present DrZdrowie. All rights reserved.