Darmowa dostawa już od 199,00 zł

Kremy Dermatologiczne

Kremy dermatologiczne są kosmetykami opracowanymi tak, by skutecznie wspierać odbudowę skóry, także podczas przebiegu różnych jej chorób. To połączenie trzech gałęzi wiedzy - kosmetologicznej, dermatologicznej i chemicznej, co pozwala stworzyć formuły działające skutecznie i niepodrażniająco. Kremy takie nie zawierają zbędnych dodatków zapachowych czy konserwujących, by optymalnie pielęgnować skórę bez narażania jej na kontakt ze składnikami drażniącymi.

Zalety kremu dermatologicznego

AZS (atopowe zapalenie skóry), łuszczyca, egzema - to niektóre z chorób skóry, będące przyczyną świądu, a nawet powstawania ran. W leczeniu takich dolegliwości kosmetyki dermatologiczne są niezastąpione. Przykładem takiego produktu jest Nivelium Med - krem dermatologiczny, przeznaczony jest do łagodzenia przebiegu chorób skóry. Tego typu krem ma ogrom zalet:

  • redukuje swędzenie, ograniczając drapanie,
  • skutecznie łagodzi dolegliwości podrażnionej skóry,
  • sprawia, że pojawia się na skórze bariera ochronna,
  • zmniejsza podatność skóry na wysuszenie,
  • zmniejsza podatność skóry na uszkodzenia mechaniczne,
  • zmniejsza świąd, zaczerwienienie czy pękanie naskórka,

W przypadku świądu skóry krem zmniejsza nieprzyjemne dolegliwości, ograniczając drapanie się, dzięki czemu zapobiega wtórnym infekcjom i sprawia, że skóra staje się nawilżona, miękka i skutecznie ukojona. Kosmetyk dermatologiczny przeznaczony do łagodzenia przebiegu chorób skóry, tworzy barierę ochronną, która przeciwdziała przeznaskórkowej utracie wody. Dzięki temu skutecznie łagodzi dolegliwości i przynosi uczucie większej ulgi w przypadku świądu. W składzie takiego kremu jest olej parafinowy, wazelina biała oraz inne składniki nawilżające i kojące.

Jak stosować krem dermatologiczny?

Gdy pojawia się suchość, świąd, zaczerwienienie skóry, warto zastosować produkty dermatologiczne. Wskazane jest stosowanie bezpośrednio po kąpieli kremów tego typu. Ważne jest, by stosować krem po myciu, dla osiągnięcia większej skuteczności działania. Wystarczy go nanieść na oczyszczoną skórę i delikatnie wmasować. W razie potrzeby czynność powtórzyć. Wskazane jest stosowanie kremów przynajmniej raz dziennie, ale najlepiej włączyć je co porannej i wieczornej pielęgnacji.  Krem tworzy na powierzchni skóry barierę ochronną. Wytworzona  bariera sprawia, że staje się ona nie tylko lepiej nawilżona, ale także doskonale chroniona przed utratą nawodnienia przez cały dzień. Warto pamiętać, by sprawdzać skład kosmetyków, upewniając się, że żadna z substancji nie jest alergizująca. W przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników wyrobu, lepiej zadziałać innymi wyrobami na skórę. Wspomniany już Nivelium Med - krem dermatologiczny  jest przykładem skutecznego działania kosmetyków tego typu. To jednak nie jedyny skuteczny produkt, który dzięki wsparciu funkcji naskórka, sprawia, że skóra jest lepiej nawilżona. Więcej z nich znajdziesz w naszej drogerii.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 72

Strona
na stronę

Copyright © 2020-present DrZdrowie. All rights reserved.