Darmowa dostawa już od 199,00 zł

Szczoteczki do Zębów

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 11

na stronę

Szczotkowanie zębów to jeden z najważniejszych punktów codziennej higieny. Aby utrzymać tę higienę na najwyższym poziomie, niezbędna jest odpowiednia szczoteczka. Sprawdź, jakie szczoteczki do zębów przygotowaliśmy w ofercie drogerii Dr Zdrowie. Przekonaj się, dlaczego wybór odpowiedniej szczoteczki jest tak ważny - zarówno w przypadku dorosłych, jak i dzieci.

Jaką szczoteczkę do mycia zębów wybrać? Rodzaje szczoteczek

Szczoteczki do zębów dzielimy na:

  • szczoteczki manualne,
  • szczoteczki elektryczne,
  • szczoteczki soniczne.

Szczoteczka manualna

Szczoteczki do zębów manualne to wciąż najpopularniejszy wybór wśród naszych klientów. Manualna szczoteczka do mycia zębów wykonana jest z plastikowej rączki i nieruchomej główki z włosiem. Coraz większą popularnością cieszą się również ekologiczne szczoteczki bambusowe. Kluczowe znaczenie ma stopień twardości włosia.

Jaki stopień twardości włosia szczoteczki wybrać? To zależy od kondycji Twoich zębów. Duża twardość włosia sprawdzi się u osób z wysokim stopniem zabrudzenia zębów. Szczoteczki do zębów z twardym włosiem przeznaczone są między innymi dla palaczy.

Miękkie i gęste włoskie polecane jest osobom chorującym na paradontozę, nadwrażliwość i wszystkim tym, którzy mają odsłonięte szyjki zębowe. Delikatne włosie to najlepszy wybór dla zębów wrażliwych i delikatnych dziąseł. Kto powinien wybrać szczoteczkę manualną ze średnim stopniem twardości włosia? Taki model szczoteczki do zębów jest bardzo uniwersalny. Nadaje się do codziennego szczotkowania zębów zdrowych.

Szczoteczki elektryczne

W ostatnim czasie dużą popularnością cieszy się także szczoteczka elektryczna. Tego typu szczoteczka wykonuje obrotowe ruchy, dzięki czemu trafia do trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej i przestrzeni międzyzębowych. Wymienne główki szczoteczki umożliwiają dostosowanie jej do indywidualnych potrzeb.

Szczoteczki soniczne

Nowość na rynku szczoteczek do zębów. Szczoteczki soniczne to poniekąd odmiana szczoteczek elektrycznych. Na szczególną uwagę zasługuje jednak główka szczoteczki. Jest podłużna i poprzez ułożenie włosia przypomina nieco szczoteczkę tradycyjną.

Jak działa szczoteczka soniczna? Za pomocą emisji fal dźwiękowych główka wpada w drgania i usuwa resztki pokarmu nawet w trudno dostępnych miejscach. Poza tym wykonuje masaż dziąseł, usuwa osady i płytkę nazębną z powierzchni szkliwa, pozostawiając zęby czyste i gładkie.

Zasady codziennej higieny jamy ustnej. Jak prawidłowo szczotkować zęby?

Niezależnie od tego, czy posiadasz szczoteczkę soniczną, czy dbasz o higienę jamy ustnej za pomocą szczoteczki manualnej, warto wiedzieć, jak prawidłowo szczotkować zęby. Czas mycia zębów to około dwie minuty. Prawidłowe czyszczenie zębów polega na wykonywaniu krótkich, łagodnych pociągnięć szczoteczką przy szczególnym uwzględnieniu linii dziąseł, trudno dostępnych zębów tylnych oraz miejsc wokół plomb, koron i innych uzupełnień.

Proces czyszczenia zębów powinien odbywać się według następującego schematu:

  • czyszczenie zewnętrznych powierzchni zębów górnych, a następnie dolnych,
  • czyszczenie wewnętrznych powierzchni górnych i dolnych zębów,
  • czyszczenie powierzchni żujących,
  • higiena jamy ustnej obejmuje też oczyszczenie szczoteczką języka.

Najlepsze szczoteczki w naszej ofercie

Oferta drogerii Dr Zdrowie obejmuje szczoteczki manualne dla dorosłych, a nawet dzieci. Do wyboru masz stopień twardości włosia (twarde, średnie lub miękkie włosie). Szczoteczki z naszej oferty skutecznie usuwają resztki pokarmu i nadmiar płytki nazębnej. Doskonale pielęgnują delikatne dziąsła, dzięki czemu proces szczotkowania zębów staje się bardziej komfortowy (nawet u osób noszących aparaty ortodontyczne). Szczoteczka do zębów manualna jest idealna do podróży. Wystarczy podróżne etui, aby spakować ją do kosmetyczki i zabrać na wakacje.

Jak często wymieniać szczoteczki do zębów?

W tradycyjnych szczoteczkach stopień zużycia widać po około trzech miesiącach. To znak, że należy wymienić ją na nową. Aby mycie zębów szczoteczką manualną było jak najbardziej skuteczne, niezbędna jest odpowiednia pasta. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszej drogerii, gdzie oprócz szczoteczek, znajdziesz różne propozycje past i innych preparatów stomatologicznych.

Copyright © 2020-present DrZdrowie. All rights reserved.