Darmowa dostawa za zamówienia powyżej 199,00 zł

Wkładki Higieniczne

Wkładki higieniczne dla kobiet są jednym z najczęściej wybieranych przyborów higienicznych. Mają one szereg zastosowań. Należy jednak pamiętać, że służą do korzystania w dni bez krwawienia miesiączkowego. Wkładki higieniczne można nabyć w każdej aptece i drogeriach.  

Czym są wkładki higieniczne?

Wkładki higieniczne powstały z myślą o wspieraniu utrzymywania prawidłowej higieny intymnej kobiet. Ich celem jest pochłanianie nadmiaru wydzieliny z pochwy i neutralizowanie nieprzyjemnego zapachu, a także zwiększeniu uczucia świeżości i komfortu, który jest z nimi związanymi. Można je stosować także jako dodatkowe zabezpieczenie podczas używania tamponów.

Wkładki higieniczne z wyglądu bardzo przypominają podpaski. Jest jednak między nimi kilka istotnych różnic. Przede wszystkim są one zdecydowanie mniejsze i cieńsze, a tym samym mniej chłonne. Wkładki higieniczne wykonuje się z miękkich materiałów, które nie podrażniają skóry i nie przyczyniają się do powstawania reakcji alergicznych.

Czy noszenie wkładek higienicznych jest bezpieczne?

Przede wszystkim warto podkreślić, że są to produkty, które przechodzą liczne testy dermatologiczne zanim trafią na rynek. Dzięki temu można zyskać pewność, że są one pozbawione substancji, które mogłyby przyczynić się do powstawania zmian skórnych lub reakcji alergicznych.

Wkładki higieniczne mogą chronić skórę przed działaniem szkodliwych składników obecnych w moczu. Warto jednak pamiętać, że przy ich stosowaniu należy zachować umiar i zdrowy rozsądek - zdrowie jest najważniejsze. Zbyt częste noszenie i rzadkie zmienianie przyczyniają się do powstawania infekcji intymnych. Ponadto wkładki higieniczne mogą zaszkodzić, gdy zakażenie już się rozwinęło. Ze względów bezpieczeństwa trzeba:

  • nosić wkładki higieniczne tylko w sytuacjach, w których jest to konieczne,
  • wybierać wkładki higieniczne wysokiej jakości,
  • wybierać wkładki higieniczne z odpowiednim składem (np. bez dodatkowych substancji zapachowych),
  • wybierać wkładki higieniczne o odpowiednim stopniu chłonności (inne w przypadku nietrzymania moczu, a inne przy menstruacji).

Kiedy nosić wkładki higieniczne?

Wkładka higieniczna powinna być noszona w tych dniach cyklu, w których wydzielina pochwowa produkowana jest w nadmiernej ilości. Decydują się na nie również te kobiety, które w czasie menstruacji korzystają z tamponów. Dzięki temu ryzyko zabrudzenia bielizny zostaje zmniejszone do minimum. Warto pamiętać, że wkładki higieniczne nie służą do codziennego stosowania.

Higieniczne wkładki są jednym z produktów, po które sięgają kobiety zmagające się z nietrzymaniem moczu. Jest to zabezpieczenie wygodne, skuteczne, a przede wszystkim dyskretne. Nie odznacza się ono pod ubraniem i jest praktycznie niewyczuwalne.

Jak stosować wkładki higieniczne?

Prawidłowe stosowanie wkładki higienicznej nie tylko pozwala im w stu procentach spełnić jej funkcję, ale także wpływa na bezpieczeństwo i zminimalizowanie ryzyka uszkodzenia skóry. Każdy produkt trzeba używać zgodnie z jego przeznaczeniem, a także zaleceniami producenta. Są one wskazane na opakowaniu lub w ulotce dołączonej do opakowania. Warto pamiętać o częstym zmienianiu wkładek oraz zachowaniu odpowiedniej higieny intymnej.

Jak wybrać wkładki higieniczne

Wkładka higieniczna powinna zostać dopasowane do celu, w którym jest stosowana. Nieco inny produkt jest zalecany kobietom z nietrzymaniem moczu, a inny w przypadku poszukiwania dodatkowego zabezpieczenia w podczas menstruacji. Producenci, którzy wytwarzają tego typu produkty, umieszczają na opakowaniu informację dotyczącą tego, jakie jest ich przeznaczenie, a także chłonność.

Wkładka higieniczna musi być dostosowana również do rodzaju bielizny. W aptece lub drogerii są dostępne produkty przeznaczone do zwykłych, jak i bardziej wyciętych majtek. Ponadto ważna jest pora, w której będą one stosowane (wkładki na dzień lub na noc).  Podsumowując, przy zakupie należy kierować się:

  • składem i zastosowanym materiałem,
  • długością i szerokością wkładki,
  • chłonnością wkładki,
  • przeznaczeniem wkładki higienicznej,
  • ceną.

Marka najbardziej kojarzona z produkcją wkładek higienicznych to: Tena (zwłaszcza linia Tena Lady), Carefree, Bella, Always oraz Discreet. Warto zwrócić uwagę także na produkty marki Seni.

Copyright © 2020-present DrZdrowie. All rights reserved.