Darmowa dostawa już od 199,00 zł

Pieluchomajtki

Osoby, które zmagają się z zaburzeniami ze strony układu moczowego lub układu nerwowego mogą mieć problem z czynnością zwieraczy lub nietrzymaniem moczu. Aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, powinny zaopatrzyć się w odpowiednie środki higieniczne. W przypadku dorosłych dobrze sprawdzają się pieluchomajtki.

Czym są pieluchomajtki?

Pieluchomajtki to inaczej majtki chłonne. Mówiąc najprościej – jest to połączenie bielizny i pieluchy. Dzięki temu są wygodne, dyskretne, a jednocześnie zapewniają dobre zabezpieczenie w przypadku zaburzeń czynności zwieraczy.

Dzięki pieluchomajtkom osoby cierpiące na nietrzymanie moczu i inne zaburzenia związane z wydalaniem, mogą bez obaw spędzać czas poza domem, gdzie dostęp do toalety jest utrudniony. Pozwalają one nie tylko zachować higienę, ale przyczyniają się do polepszenia jakości życia.

Pieluchomajtki dla dorosłych są chętniej wybierane niż zwykłe pieluchy. Wpływa na to m.in. komfort stosowania. Przylegają one dobrze do ciała, nie przesuwają się w trakcie ruchów i są wystarczająco chłonne. Dodatkowo nie odznaczają się pod ubraniem. Ma to szczególne znaczenie dla osób, dla których nietrzymanie moczu (lub inne zaburzenia zwieraczy) to trudny temat.

Jakie są rodzaje pieluchomajtek?

Na rynku dostępne są różne rodzaje pieluchomajtek dla dorosłych. Różnice polegają nie tylko w wyglądzie lub przeznaczeniu (np. specjalne pieluchomajtki dla mężczyzn), ale przede wszystkim w ich chłonności. Informacja na ten temat zawsze jest zawarta na opakowaniu. Najczęściej jest ona przedstawiona w postaci graficznej. Warto jednak pamiętać, że najbardziej chłonne pieluchomajtki są jednocześnie najgrubsze.

Dla kogo pieluchomajtki?

Nietrzymanie moczu to nie jedyne wskazanie do stosowania pieluchomajtek. Są one chętnie wybierane przez opiekunów osób leżących oraz niesamodzielnych zamiast pieluch – ze względu na łatwe zakładanie i ściąganie. Zdarza się, że sięgają po nie ciężarne (których dotyczy problem nietrzymania moczu).

Jak wybrać odpowiedni rozmiar pieluchomajtek dla dorosłych?

Rozmiar wybiera się na podstawie obwodu bioder. Różne warianty mają zakres nawet 30 centymetrów. W przypadku wartości granicznych lepiej zdecydować się na większy rozmiar. Z pewnością wpłynie to pozytywnie na poczucie komfortu. Produkty mają na opakowaniu informację dotyczącą rozmiaru (dostępne warianty to: rozmiar M, rozmiar XS, rozmiar S, rozmiar L lub większe - nawet XXL).

Jak używać pieluchomajtki dla dorosłych?

Pieluchomajtki dla dorosłych są bardzo proste w użyciu. Zakłada się je podobnie do zwykłych majtek. Są one bardzo elastyczne, dlatego dobrze dopasowują się do kształtu bioder. Pieluchomajtki równie łatwo się zdejmuje. Wystarczy rozerwać szew z jednej strony. Zużyte majtki chłonne należy wyrzucić. Nie można założyć ich drugi raz.

Pielęgnacja skóry podczas stosowania pieluchomajtek

Podczas stosowania pieluchomajtek skóra jest narażona na podrażnienia. Są za to odpowiedzialne wilgoć oraz składniki obecne w moczu (dotyczy to nie tylko osób cierpiących na nietrzymanie moczu). Aby tego uniknąć, konieczna jest prawidłowa pielęgnacja.

Przede wszystkim przed każdą zmianą pieluchomajtek należy podmyć okolice intymne ciepłą wodą, a następnie dokładnie osuszyć. Majtki chłonne trzeba często zmieniać. Konieczne jest także codzienne mycie całego ciała. W razie problemów skórnych można zastosować delikatne maści nawilżające lub natłuszczające.

Ile kosztują pieluchomajtki dla dorosłych?

Cena zależy przede wszystkim od ich rodzaju. Te, które są wykonane z dobrej jakości materiałów lub są bardziej chłonne zwykle kosztują więcej. Jest to jednak opłacalna inwestycja. Dobre zabezpieczenie higieniczne pozwala uniknąć problemów skórnych, których leczenie wiąże się nie tylko z nieprzyjemnymi dolegliwościami, ale także wysokimi kosztami.

Najbardziej opłacalny jest zakup w dużych opakowaniach lub zestawach. Na rynku dostępne są paczki, które mają od 10 do 30 sztuk. W aptece lub drogerii istnieje możliwość zakupu pieluchomajtek na sztuki. Należy jednak liczyć się z tym, że jest to mniej opłacalne niż nabycie całej paczki.

Copyright © 2020-present DrZdrowie. All rights reserved.