Darmowa dostawa już od 199,00 zł

Peeling do Ciała

Złuszczanie się martwego naskórka jest naturalnym procesem. Komórki skóry nieustannie się dzielą, a te, które nie spełniają swojej roli są usuwane. Peelingi to preparaty, które je w tym wspierają. Dzięki temu cera wygląda zdrowo, młodo i pięknie.

Do czego służą peelingi do ciała?

Peeling do ciała służy do pielęgnacji skóry, a dokładniej złuszczenia martwego naskórka. Dzięki niemu możliwe jest:

 • dokładne oczyszczenie skóry,
 • dotlenienie tkanek,
 • poprawienie mikrokrążenia skóry,
 • pobudzenie tworzenia się nowych komórek skóry,
 • zmniejszenie uczucia nadmiernego napięcia skóry,
 • poprawa kolorytu skóry.

Dzięki peelingom można zmniejszyć ryzyko powstawania zaskórników. Produkt tego typu wygładza i pozostawia uczucie świeżej skóry na długo.

Jakie wyróżniamy peelingi?

Wyróżnia się:

 • peelingi drobnoziarniste – zawierają małe drobinki,
 • peelingi gruboziarniste – zawierają duże drobinki (np. cukier lub łupiny orzechów),
 • peelingi mieszane – połączenie peelingu ziarnistego i enzymatycznego (zawiera enzymy roślinne).

Na rynku dostępne są także peelingi enzymatyczne. Są one przeznaczone głównie do pielęgnacji twarzy i cery wrażliwej. Najbardziej znane marki produkujące tego rodzaju kosmetyki to: Bielenda, Vianek, Ziaja.

Jak stosować peelingi do ciała?

Peeling do ciała można używać samodzielnie w domu. Ważne jest jednak poznanie kilku ważnych zasad jego stosowania. Dzięki temu ryzyko uszkodzenia skóry i powstania podrażnień jest zredukowane do minimum.

Peelingi do ciała najlepiej stosować pod prysznicem lub podczas kąpieli w wannie. Najpierw trzeba zmoczyć skórę ciepłą wodą. Następnie nałożyć na dłoń niewielką ilość preparatu i wmasować w ciało. Najlepiej jest wykonywać okrężne ruchy zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Dzięki temu nie tylko zostanie złuszczony martwy naskórek, ale także poprawi się krążenie tkanek. Masaż powinien być bardzo delikatny, aby nie uszkodzić skóry.

Masaż złuszczający należy wykonywać przez kilka minut. Ruchy nie mogą być zbyt mocne. Szczególnie delikatnym miejscem jest dekolt. Masaż może być nieco bardziej intensywny na pośladkach i udach.

Ostatnim krokiem jest dokładne spłukanie peelingu. Należy uważać, aby żadna drobinka nie pozostała na ciele. Po wyjściu spod prysznica trzeba delikatnie osuszyć skórę ręcznikiem, a następnie nałożyć na skórę balsam nawilżający. Ta ostatnia czynność jest niezwykle ważna. Zapewnia ona odpowiednie nawilżenie, odbudowuje naturalny płaszcz lipidowy skóry, regeneruje naskórek i dostarcza substancje odżywcze do głębokich warstw skóry. Jej pominięcie powoduje, że nawet regularne złuszczanie naskórka nie przyniesie żadnych efektów.

Jak często złuszczać naskórek?

Domowy zabieg złuszczania naskórka powinien być przeprowadzany regularnie. Jednak nie można wykonywać go zbyt często ze względu na możliwość powstania podrażnień. Zaleca się, aby nie używać peelingu do ciała częściej niż 2 razy w tygodniu. Najlepiej robić to raz na kilka dni. Osoby z cerą wrażliwą mogą robić to tylko raz.

Kto może stosować peeling do ciała?

Peelingi do ciała mogą być stosowane przez każdą osobę. Warunkiem jest dobranie preparatu odpowiedniego do rodzaju i potrzeb skóry. Szczególną ostrożność powinny zachować kobiety i mężczyźni z cerą wrażliwą i skłonną do podrażnień. Przeciwwskazaniem do używania żelów złuszczających są zmiany skórne, rany oraz stan zapalny. Po ich ustąpieniu można stosować peeling.

Peeling do ciała warto zastosować, gdy:

 • skóra jest szorstka,
 • na skórze pojawiają się pierwsze oznaki starzenia,
 • skóra jest poszarzała i pozbawiona blasku.

Zabieg złuszczania naskórka można przeprowadzić po opalaniu się lub przed depilacją. Peeling do ciała jest obowiązkowym kosmetykiem w kosmetyczce każdej osoby, której zależy na zachowaniu zdrowego i młodego wyglądu skóry.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 14

na stronę

Copyright © 2020-present DrZdrowie. All rights reserved.