„Ty czujesz, my dbamy”
Troska o skórę, to troska o swoje zdrowie i dobre samopoczucie

Bardzo często czujemy, że coś dzieje się z naszym organizmem, ale nie do końca potrafimy zrozumieć i zinterpretować sygnały. Można powiedzieć, że takim specjalnym językiem komunikuje się z nami nasza skóra. Wysyła sygnały  pod postacią swędzenia, podrażnienia czy też zaczerwienienia. Nie rozumiemy, co to oznacza, ale zawsze czujemy. Marka Bioderma zajmując się skórą od lat i badając jej mechanizmy wie doskonale, co może się kryć pod uczuciem swędzenia, podrażnienia czy zaczerwienieniem. Wie, jak odpowiedzieć na te sygnały i jak najlepiej zadbać o naszą skórę ponieważ właśnie w skórze Bioderma znalazła sposób na odbudowanie jej bariery ochronnej. Linia dermokosmetyków z linii Atoderm to produkty do skóry suchej, bardzo suchej, a przede wszystkim atopowej oraz potencjalnie atopowej. Są one przeznaczone do codziennej higieny oraz pielęgnacji zarówno niemowląt, dzieci, jak i dorosłych. Posiadają właściwości hipoalergiczne i można je stosować już od 1. dnia życia. Dermokosmetyki z linii Atoderm są idealną odpowiedzią właśnie na takie sygnały skóry jak podrażnienie, swędzenie, wysuszenie. Błyskawicznie łagodzą podrażnienia i świąd, trwale przywracając barierę ochronną skóry. Dzięki zawartości opatentowanych kompleksów Skin Barrier Therapy® oraz Lipigenium® pomagają skórze odbudować płaszcz hydrolipidowy, a także ograniczyć rozwój patogennej flory bakteryjnej.

 

 

Marka Bioderma dba o naszą skórę, bo wie co oznaczają sygnały, które odbieramy. Zaleca, aby pierwszym krokiem zawsze była odpowiednia higiena skóry podrażnionej, zaczerwienionej, czy atopowej. Odpowiednio dobrane preparaty to absolutna konieczność. Marka Bioderma daje nam do wyboru dwa rozwiązania. Pierwszym z nich jest Atoderm Intensive gel moussant, delikatny żel oczyszczający i natłuszczający do mycia. Idealny nie tylko do skóry atopowej, ale również do tej bardzo suchej i podrażnionej. Dla osób, które lubią oleistą formułę idealnie sprawdzi się Atoderm Huile de douche olejek, który doskonale nawilża skórę. Może być stosowany albo pod prysznic albo jako dodany do kąpieli. Dopiero teraz gdy skóra jest we właściwy sposób oczyszczona, możemy przejść do pielęgnacji. Kojący balsam emolientowy Atoderm Intensive Baume to produkt, które jest wzbogacony o działanie przeciwświądowe, odbudowujące ochronną barierę skóry i zapobiegające podrażnieniom. Zawartość substancji aktywnej o właściwościach przeciwświądowych PEA sprawia, że Atoderm Intensive Baume szybko redukuje swędzenie i potrzebę drapania. Alternatywą do tego produktu jest nowość Atoderm Intensive gel-crème balsam do ciała o intensywnie przeciwświądowym działaniu, ale tym razem ultralekkiej konsystencji. Będzie odpowiedni dla wszystkich osób, które nie lubią ciężkich konsystencji. Produkt ten skutecznie wzmacnia barierę ochronną skóry, łagodzi uczucie swędzenia i ogranicza odruch drapania. Skóra jest ukojona przez 24 godziny. Bariera ochronna skóry jest wzmocniona. Na długi czas.

Co jednak zrobić gdy sygnały wysyłane przez naszą skórę są na tyle poważne, że nie umiemy sobie sami z nimi poradzić? Właśnie dla tych wszystkich osób powstała kampania społeczna „Ty czujesz, my dbamy” organizowana przez markę Bioderma. Ma ona za zadanie uświadomić pacjentom, że każdego dnia skóra wysyła nam sygnały, których nie należy bagatelizować.

 

To już druga edycja kampanii, która powstała jako kontynuacja w odpowiedzi na ogromne zapotrzebowanie pacjentów na konsultacje ze specjalistami. Podczas obecnej kampanii marka Bioderma udostępnia 500 darmowych wizyt online u dermatologa oraz około 150 konsultacji online u kosmetologa. W punktach sprzedaży w całej Polsce można skorzystać ze specjalistycznego doboru pielęgnacji, a przy zakupie otrzymać jeden z ponad 23 tysięcy zestawów upominkowych wspierających barierę ochronną skóry. Kampanii społecznej towarzyszy strona internetowa z artykułami edukacyjnymi na temat sygnałów wysyłanych przez skórę, napisanymi wspólnie z Polskim Towarzystwem Dermatologicznym.

Ważnym elementem akcji są również farmaceuci, którzy są dużym wsparciem dla pacjentów. To oni wiedzą jak pomóc, jak połączyć leczenie z higieną i pielęgnacją naszej skóry, aby efektem była zdrowa skóra, w której czujemy się dobrze. Pacjenci w całej Polsce będą mogli skorzystać z opieki farmaceutycznej, czyli uzyskać kompleksową poradę od przeszkolonych farmaceutów w temacie najodpowiedniejszego dbania o skórę. Farmaceuta pomoże dobrać odpowiednie dermokosmetyki wspierające barierę ochronną skóry. Zwróci też uwagę na to, kiedy sygnały, które wysyła skóra są już na tyle niepokojące, że należy udać się do specjalisty, najlepiej dermatologa.

Kampania startuje 01.03.2021. Celem tej edycji jest dalsza pomoc w rozumieniu sygnałów płynących ze skóry. Patronem kampanii jest Polskie Towarzystwo Dermatologiczne. Partnerami kampanii są portal Znany Lekarz oraz Grupa Opieka.Farm.

Więcej informacji: www.bioderma.pl/ty-czujesz-my-dbamy

 

Copyright © 2020-present DrZdrowie. All rights reserved.