Darmowa dostawa już od 199,00 zł

Termometr BRAUN THERMOSCAN 7 + Zabawka

219,99 zł
W magazynie
EAN
4022167652119
Producent/Dystrybutor: Novamed

ThermoScan 7® to najbardziej zaawansowany termometr douszny marki Braun. Wykorzystuje on opatentowaną technologię Age Precision®, która dopasowuje wyniki pomiaru do wieku dziecka, ułatwiając ich właściwą interpretację. Nigdy więcej zgadywania. Zabawka w kształcie termometru uprzyjemni pomiar u dzieci.

 

 

Cena za 1 zestaw: 219,99 zł (w tym VAT)

Termometr do ucha BRAUN IRT 6520 Thermoscan 7 w komplecie z zabawkowym termometrem

ThermoScan 7® to najbardziej zaawansowany termometr douszny marki Braun. Wykorzystuje on opatentowaną technologię Age Precision®, która dopasowuje wyniki pomiaru do wieku dziecka, ułatwiając ich właściwą interpretację. Nigdy więcej zgadywania. Zabawka w kształcie termometru uprzyjemni pomiar u dzieci.

Najważniejsze cechy termometru do ucha Braun ThermoScan 7

 Technologia polecana przez lekarzy.

Technologia Age Precision® dopasowująca wynik pomiaru do wieku dziecka.

 

Kolorowa interpretacja wyników pomiaru, ułatwia szybką ocenę temperatury.

Podgrzewana końcówka termometru przyjemna podczas badania, oraz zapewnia precyzję pomiaru.

System ExacTemp® -sygnał świetlny i dźwiękowy pomagający właściwie umieścić termometr w uchu.

Bardzo szybki i precyzyjny pomiar. Delikatny dla uszu Twojego dziecka.

Wyświetlacz z funkcją nocnego podświetlenia. 

Pamięć 9 ostatnich pomiarów temperatury.

Higieniczne, jednorazowe nakładki na termometr ułatwiają utrzymać czystość i precyzję pomiarów,

 

Odpowiedni dla osób w każdym wieku

Idealnie nadaje się do mierzenia temperatury (w warunkach domowych) nawet u niemowląt dzięki niewielkiej i miękkiej sondzie.

Czujnik termometru Braun ThermoScan® został zaprojektowany tak, by nie zagrażał bębenkowi ucha bez względu na wiek badanej osoby. Pomimo, że końcówka termometru nie mieści się do kanału słuchowego noworodka, badania kliniczne wykazały, że termometr Braun ThermoScan® pozwala uzyskać dokładny odczyt temperatury u pacjentów w tej grupie wiekowej, jeśli tylko jest używany z należytą ostrożnością.

Technologia Age Precision®

Badania wykazują, że definicja gorączki zmienia się wraz z wiekiem pacjenta. Biorąc pod uwagę ten fakt temperatura uznana za normalną u dziecka w wieku 4 lat, może być stanem gorączkowym u noworodka.

Aby uniknąć złych wyników i złej interpretacji temperatury Braun opracował jedyną w swoim rodzaju technologię Age Precision®, która pomaga prawidłowo zinterpretować wynik pomiaru temperatury u dziecka z uwzględnieniem jego wieku.

 

Kolorowa interpretacja wyników

Możesz zmierzyć temperaturę dziecku lub innemu członkowi rodziny i prawidłowo zinterpretować wynik pomiaru w trzech prostych krokach:

 1. Ustaw wiek swojego dziecka za pomocą przycisku Age Precision®.
 2. Zmierz temperaturę.
 3. Po zmierzeniu temperatury Thermoscan Braun 7 IRT 6520 termometr douszny wyświetli odpowiedni kolor:
  kolor zielony - normalna temperatura
  kolor żółty - podwyższona temperatura (stan podgorączkowy)
  kolor czerwony - wysoka temperatura

 

 

 

Zadaniem funkcji Age Precision® jest ostrzeganie Cię w przypadku, gdy odczyt temperatury powinien wzbudzić Twój niepokój, w oparciu o szeroko akceptowane kryteria.

Technologia ThermoScan®

Dzięki opatentowanej technologii termometry Braun ThermoScan® uznawane są za wzór w zakresie precyzji pomiaru, są szeroko stosowane i polecane przez lekarzy w całej Europie, co sprawia, że Braun jest marką numer jeden wśród specjalistów.

Dlaczego ucho jest najlepszym miejscem do mierzenia temperatury?

Ucho jest doskonałym miejscem do przeprowadzania pomiarów temperatury ciała, ponieważ do błony bębenkowej dopływa ta sama krew, która przepływa przez ośrodek kontroli temperatury ciała w mózgu. Termometr Braun ThermoScan® mierzy ciepło podczerwone emitowane przez bębenek ucha i otaczającą go tkankę.

Stosowany w gabinetach lekarskich oraz przez personel w szpitalach. Dokładność pomiaru, która wynosi do dwóch dziesiątych stopnia sprawia, że jest to najlepszy wybór dla profesjonalistów, ale także dla każdej rodziny.

Miękka końcówka nie drażni ucha, a odczyt temperatury trwa zaledwie parę sekund.

 

Opatentowana podgrzewana końcówka i technologia ExacTemp® dla większej dokładności

W przeciwieństwie do innych termometrów dousznych, BRAUN ThermoScan 7 posiada podgrzewaną końcówkę co redukuje ochłodzenie miejsca, w którym mierzymy temperaturę, a co za tym idzie pozwala na dokładny odczyt temperatury. Miękki wziernik i końcówka nie drażnią ucha i nie przeszkadzają dzieciom podczas pomiaru. Podczas pomiaru temperatury miękka, delikatna głowica podgrzewa się do 34° C nie powodując stresu.

Ponadto układ ExacTemp® pomaga prawidłowo umieścić termometr w uchu za pomocą sygnałów świetlnych i dźwiękowych.

Higiena i precyzja pomiarów

W standardowym zestawie jest: 21 sztuk jednorazowych kapturków zapewniających higienę, Termometr do ucha Braun  ThermoScan® 7 - IRT6520 to bezpośredni następca modelu Thermoscan IRT 4520.

Termometr do ucha BRAUN IRT6520 ThermoScan® 7 wyróżniony został nagrodami:

Braun 7 thermoscan - termometr douszny + zabawka

Braun IRT6520 Thermoscan 7 to zaawansowany termometr douszny, który służy do przeprowadzania pomiarów temperatury ciała. Jego ogromne atuty to dokładność pomiaru, delikatny sposób mierzenia, a także krótki czas wykonywania pomiaru. Ten termometr elektroniczny do ucha wyposażony jest w technologię Age Precision, która dopasowuje wyniki pomiaru do wieku dziecka. To umożliwia ich właściwą interpretację i znacznie ogranicza ryzyko pomyłek, a także konieczność zgadywania.

Dlaczego warto wybrać Braun IRT6520 Thermoscan 7?

Jest wiele argumentów, dla których termometr elektroniczny do ucha Braun Thermoscan 7 należy do najlepszych modeli na rynku.

 • Oferuje bardzo dokładny odczyt temperatury, w dodatku w delikatny sposób, a także w bardzo krótkim czasie.

 • Mierzy promieniowanie podczerwone, emitowane przez błonę bębenkową ucha i otaczającą ją tkankę.

 • Bardzo dobrze sprawdza się podczas mierzenia zarówno w warunkach domowych, jak i w gabinetach lekarskich, czy szpitalach.

 • Termometr elektroniczny do ucha Braun IRT6520 Thermoscan 7 wyposażony jest w technologię, dzięki której podczas pomiaru temperatury miękka i delikatna głowica podgrzewa się do temperatury 34 stopni Celsjusza. Zbliża się w ten sposób do temperatury ciała człowieka i redukuje ochłodzenie miejsca, w które termometr zostanie zaaplikowany. Dzięki temu podczas pomiaru jest mniej wyczuwalna, nie powodując stresu.

 • Technologia Age Precision, którą posiada termometr Braun, polega na dopasowywaniu pomiaru temperatury ciała do wieku dziecka.

 • System Exac Temp, który emituje zarówno sygnał dźwiękowy, jak i sygnał świetlny. Dzięki temu końcówka termometru może być odpowiednio zaaplikowana do kanału słuchowego noworodka, czy małego dziecka.

 • Do opakowania dołączone są jednorazowe kapturki na termometr - ułatwiają utrzymać czystość końcówki termometru, a dzięki temu znacząco zmniejszają ryzyko zakażeń krzyżowych.

 • Termometr z funkcją nocnego podświetlenia, co znacznie ułatwia mierzenie temperatury w słabych warunkach oświetleniowych, bez konieczności budzenia dziecka.

 • Termometr pamięta 9 odczytów temperatury wstecz.

Wszystkie te funkcje sprawiają, że jest to jeden z najbardziej zaawansowanych, wiarygodnych i wygodnych w użyciu termometrów dousznych na rynku.

Technologia Age Precision - pewność podczas mierzenia temperatury ciała dzieciom

Niejednokrotnie mierzymy temperaturę małym dzieciom, a niektóre wyniki pomiaru mogą nie być do końca wiarygodne ze względu na wiek dziecka. Termometr Braun posiada opatentowaną technologię Age Precision, w ramach której dopasowuje wynik pomiaru do wieku dziecka i pozwala na dokładny odczyt temperatury oraz jego właściwą interpretację. W poszczególnych warunkach wyświetlacz termometru pokazuje wyniki w określonych kolorach:

 • Kolor zielony - normalna temperatura.

 • Kolor żółty - podwyższona temperatura, stan podgorączkowy.

 • Kolor czerwony - wysoka temperatura, gorączka.

W przypadku dzieci, w zależności od ich wieku, termometr nieco inaczej wyświetla kolorystycznie wyniki, by osoba dorosła miała świadomość tego, że wyższe wyniki pomiaru nie muszą u dziecka oznaczać ani stanu podgorączkowego, ani gorączki. W dużej mierze jest to uzależnione od jego wieku.

Termometr Braun Thermoscan - jak stosować?

Pamiętaj, by podczas stosowania termometru:

 • Każdorazowo używać ochronnego kapturka na końcówkę.

 • Ustaw odpowiednio funkcję Age Precision, by dopasować wynik pomiaru temperatury do wieku.

 • Podgrzewana końcówka termometru - przyjemna dla ucha, powinna być stabilnie umieszczona w uchu. W tym celu należy przesuwać ją w stronę przeciwległej strony, oczekując na sygnał dźwiękowy i świetlny.

 • Po wykonaniu pomiaru należy wyrzucić zużyty kapturek.

Kiedy unikać stosowania termometru?

Braun Thermoscan 7 to dokładny i delikatny termometr elektroniczny do ucha, jednak jego stosowanie należy ograniczyć lub całkowicie wyłączyć, gdy:

 • W uchu pojawiają się krwiste lub ropne wysięki;

 • W danym uchu zastosowano krople (wówczas pomiar należy wykonać w drugim uchu);

 • Kiedy osoba poddawana pomiarom ma zapalenie ucha zewnętrznego - mierzenie temperatury może wywołać ból lub dyskomfort.

DANE TECHNICZNE

SKU TOW015343
Kod EAN 4022167652119
Grupa produktów Termometry do ucha
Marka BRAUN
Ilość sztuk w opakowaniu 1 sztuka
Rodzaj baterii/zasilacza 2 baterie 1.5 V AA
Rodzaj i funkcje termometru elektroniczny, higieniczne kapturki, interpretacja Age Precision®, kolorowa interpretacja wyników, podgrzewana końcówka, pomiar w uchu, temperatura ciała
Miejsce pomiaru ucho
Kolor biały
Wymiary 14,5cm x 5,4cm x 3,4cm
Automatyczne wyłączenie Nie
Dokładność pomiaru ±0,2ºC
Zakres pomiaru 34ºC - 42,2ºC
Czas pomiaru 2 s
Podziałka na wyświetlaczu 0,1
Pamięć urządzenia 9 ostatnich pomiarów
Skład zestawu termometr, 21x wymienne kapturki, 2 baterie 1,5V AA, instrukcja, zabawkowy termometr
Stawka podatku VAT 8%
Napisz własną recenzję
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać Recenzje. Proszę Zaloguj się lub Załóż konto

Copyright © 2020-present DrZdrowie. All rights reserved.