SOLGAR MenoPrime Dla Kobiet w Okresie Menopauzy - 30 Tabletek

Ocena:
100% of 100
127,99 zł
W magazynie
EAN
33984008069
Producent/Dystrybutor: SOLGAR VITAMIN AND HERB

Kompleksowe wsparcie ciała i umysłu kobiet w okresie menopauzy.

Kompleksowe wsparcie ciała i umysłu kobiet w okresie menopauzy. 

Zawiera przebadane klinicznie ekstrakty: ze znamion słupków kwiatów szafranu (Crocus sativus) – affron® oraz z korzenia rabarbaru ogrodowego (Rheum rhaponticum) – ERr 731®, standaryzowany na 55% rapontycyny i 25% dezoksyrapontycyny.

Porcja zalecana do spożycia w ciągu dnia (1 tabletka) zawiera:

Ekstrakt z szafranu (Crocus sativus) – affron® – 28 mg

Ekstrakt z korzenia rabarbaru (Rheum rhaponticum) – ERr-731® – 4mg

w tym: rapontycyna – 2,2 mg

dezoksyrapontycyna – 1 mg

Składniki:
Substancje wypełniające: fosforany wapnia, celuloza; ekstrakt z szafranu (C.sativus), substancja wypełniająca: hydroksypropylometyloceluloza, stabilizator: guma celulozowa usieciowana, substancja przeciwzbrylająca: dwutlenek krzemu, emulgator: etyloceluloza; ekstrakt z korzenia rabarbaru (R.rhaponticum), substancja przeciwzbrylająca: (roślinne) kwasy tłuszczowe, emulgator: alginian sodu, substancja przeciwzbrylająca: sole magnezowe (roślinnych) kwasów tłuszczowych, stabilizator: wodorotlenek amonu; trójglicerydy o średniej długości łańcucha, stabilizator: : (roślinne) kwasy tłuszczowe.

ERr 731® jest zarejestrowanym znakiem towarowym Health Research Services GMBH.

Saffron® jest zarejestrowanym znakiem towarowym Pharmactive Biotech Products, SL.

SPOSÓB UŻYCIA

Porcja zalecana do spożycia w ciągu dnia: osoby dorosłe jedna (1) tabletka dziennie podczas posiłku lub według wskazań lekarza. Nie przekraczać porcji zalecanej do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie jest substytutem zróżnicowanej diety. Zrównoważona dieta oraz zdrowy tryb życia są ważne.

Suplement diety jest przeznaczony dla kobiet w okresie pre- i perimenopauzalnym. Nie jest przeznaczony do użycia przez kobiety w ciąży oraz matki karmiące. Osoby stosujące leki lub chore powinny przed użyciem skonsultować się z lekarzem. Suplement nie jest przeznaczony dla mężczyzn i osób poniżej 18. roku życia.

INFORMACJE DODATKOWE

Produkt bezglutenowy.

Nie zawiera: pszenicy, produktów mlecznych, soi, drożdży, cukrów, sztucznych substancji przedłużających trwałość, substancji słodzących, aromatów i barwników.

 

BADANIA I OŚWIADCZENIA ZDROWOTNE

• Menopauza to okres w życiu kobiety, kiedy zdolności rozrodcze ulegają zmniejszaniu, a jest to spowodowane postępującym zanikaniem syntezy estrogenów (hormonów kobiecych) [1]. Rośliny, które mogą wspierać w trakcie menopauzy, to gatunki zawierające substancje o strukturze niesteroidowej, ale o działaniu zbliżonym do naturalnych i syntetycznych estrogenów (tzw. fitoestrogeny). Działanie estrogenne zostało potwierdzone m.in. w związkach flawonoidowych, posiadających zdolność do wiązania się z wewnątrzkomórkowymi receptorami estrogenowymi (występującymi w dwóch formach: ER-α i ER-β kodowanych przez dwa różne geny) [1].

• Ekstrakt z rabarbaru ERr-731® (DER 16-26:1), dzięki zawartości związków – pochodnych stilbenu, m.in. rapontycyny i dezoksyrapontycyny, aktywuje jedynie receptory estrogenowe ER-β [2,3]. Dzięki temu mechanizmowi wpływa na zmniejszenie natężenia objawów menopauzy, które pojawiają się m.in. na skutek zmniejszonej syntezy estrogenów, a jednocześnie jest bezpieczny.

• Suplementacja ekstraktu ERr 731® w ilości 4 mg dziennie w grupie kobiet w okresie menopauzy, trwająca 12-48 tygodni, wpłynęła na zmniejszenie natężenia objawów menopauzy, m.in. uderzeń gorąca [4,5,6], odczuwania niepokoju [5,7] i drażliwości [5] oraz na ogólną poprawę samopoczucia/jakości życia ocenianą subiektywnie przez kobiety [8].

• Szafran jest najdroższą przyprawą świata pozyskiwaną ze znamion kwiatów krokusa uprawnego (zwanego również szafranem uprawnym).

• Ekstrakt ze znamion kwiatów szafranu obecny w produkcie – affron®, jest standaryzowany na zawartość trzech związków aktywnych należących do leptikrosalidów (>3,5%): krocyna, pikrokrocyna i safranal. Te bioaktywne związki wspomagają relaksację i pozytywne nastawienie, co prawdopodobnie związane jest z ich modulującym wpływem na poziom neuroprzekaźników: serotoniny (hamowanie wychwytu zwrotnego serotoniny), dopaminy i noradrenaliny [9].

• Wyniki trwającego 4 tygodnie badania w grupie 128 osób wykazały wpływ spożywania ekstraktu ze znamion kwiatów szafranu – affron® w ilości 28 mg na poprawę samopoczucia i wsparcie pozytywnego nastawienia emocjonalnego badanych [9].

Bibliografia:
1. Post. Fitoter. 2015; 3:144-152.
2. J. Steroid. Biochem. Mol. Biol. 2007; 107(3-5):191-201.
3. Pharmacol. Rev. 2016; 68(4):1026-1073.
4. Menopause 2006; 13(5):744-759.
5. Menopause 2009; 16(1):117-131.
6. Altern. Ther. Health. Med. 2009; 15(1):24-34.
7. Menopause 2007; 14(2):270-283.
8. Altern. Ther. Health. Med. 2008; 14(6):32-38.
9. Complement. Ther. Med. 2017; 33:58-64.

Oświadczenia zdrowotne:
• Szafran przyczynia się do równowagi emocjonalnej, pomaga w odprężeniu oraz utrzymaniu pozytywnego nastroju.
• Korzeń rabarbaru przyczynia się do zmniejszenia objawów menopauzy.

Napisz własną recenzję
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać Recenzje. Proszę Zaloguj się lub Załóż konto

Copyright © 2020-present DrZdrowie. All rights reserved.