Darmowa dostawa do paczkomatu za zamówienia powyżej 149,00 zł

Strefa Dobrych Cen

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-12 z 32

Strona
na stronę

 • 3 sposoby na suche łokcie. Poznaj sprawdzone tipy!
  suche łokcie

  Zauważyłeś, że skóra łokci jest przesuszona? Jeśli tak, pewnie szukasz sposobu na to, aby przywrócić jej odpowiedni poziom nawilżenia i sprawić, że znów będzie piękna i gładka. Podpowiemy Ci, jak to zrobić!

  Z tego tekstu dowiesz się:

  • jakie są najczęstsze przyczyny suchej skóry na łokciach,
  • w jaki sposób zadbać o przywrócenie prawidłowego poziomu nawilżenia skóry na łokciach.


  Suche łokcie - dlaczego skóra staje się wysuszona?


  Zastanawiasz się, dlaczego masz suchą skórę na łokciach i kolanach? Oto najczęstsze przyczyny:

  • odwodnienie organizmu;
  • nałogowe palenie papierosów;
  • zażywanie wybranych leków (suche kolana i łokcie to problem, z którym mogą zmagać się osoby zażywające retinoidy oraz wybrane leki
  • moczopędne – jeśli też do nich należysz, nie odstawiaj ich samodzielnie, tylko skonsultuj się z lekarzem);
  • nadmierna ekspozycja na promieniowanie słoneczne i wiatr;
  • niedobór nienasyconych kwasów tłuszczowych, witaminy A – są to składniki, które odpowiadają za to, że skóra jest odpowiednio nawilżona;
  • częste
  Czytaj więcej »
 • 6 sposobów na oparzenia słoneczne.
  Oparzenia słoneczne

  Lato to świetny czas, na spędzanie czasu na zewnątrz. Wiąże się to z przebywaniem na słońcu, które naraża nas na promieniowanie UV. W przypadku nadmiernej ekspozycji na słońce możemy mieć do czynienia z oparzeniami słonecznymi. Najlepiej jest korzystać z kąpieli słonecznych z rozsądkiem. Oparzenie słoneczne może występować również z udarem słonecznym. Oparzenia spowodowane promieniowaniem UV są niebezpieczne dla zdrowia, dlatego warto zapobiegać ich wystąpieniu. Choć słońce jest ważne dla człowieka i potrzebne do pewnych procesów zachodzących w organizmie, w nadmiarze może być bardzo szkodliwe.

  Z tego tekstu dowiesz się:

  • czym charakteryzują się oparzenia słoneczne,
  • jak uchronić się przed słońcem i zapobiegać oparzeniom spowodowanych słońcem,
  • jakie są sposoby na oparzenia słoneczne.


  Oparzenia słoneczne - przyjrzyjmy się im bliżej


  Oparzenia słoneczne są skutkiem nadmiernej ekspozycji na promieniowanie ultrafioletowe (UV). Promieniowanie słoneczne sprawia, że się opalamy na skutek wzmożonej syntezy melaniny. Słońce w nadmiarze jednak szkodzi i może być przyczyną oparzeń słonecznych.

  Objawy oparzeń słonecznych:

  • zaczerwienienie skóry,
  Czytaj więcej »
 • Konserwanty w kosmetykach - co koniecznie musisz o nich wiedzieć.
  konserwanty w kosmetykach

  Większość kosmetyków w swoim składzie zawiera wodę oraz substancje aktywne, które zapewniają pożywkę dla mikroorganizmów. Nawet produkty, które są produkowane w sterylnych warunkach, są narażone na kontakt z drobnoustrojami, np. w momencie wkładania palca do opakowania. Z tego względu, że wyeliminowanie możliwości rozwoju drobnoustrojów jest praktycznie niemożliwe, używanie konserwantów w kosmetykach bywa konieczne.

  Z tego tekstu dowiesz się:

  • czym są konserwanty,
  • jak je rozpoznać,
  • jaki mają wpływ na naszą skórę.

   


  Konserwanty w kosmetykach - czym są?


  Konserwanty w kosmetykach to substancje, które uniemożliwiają rozwój szkodliwych drobnoustrojów. Dodaje się je do kosmetyków w celu przedłużenia ich trwałości, co zapewnienia  bezpieczeństwa ich stosowania. Dzięki dodatkowi konserwantów kosmetyki zachowują właściwości i jakość przez cały czas użytkowania. To stosowane bardzo często w przemyśle kosmetycznym substancje. 

  Stosowanie konserwantów jest bardzo popularne, jednak można spotkać również produkty kosmetyczne bez dodatku tych substancji.

  Mechanizm działania konserwantów jest powiązany z procesem denaturacji białek drobnoustrojów lub ich dezaktywacją.

  Czytaj więcej »
 • Jakie kosmetyki dla noworodka wybrać podczas kompletowania wyprawki?
  Jakie kosmetyki dla noworodka

  Pojawienie się na świecie nowego członka rodziny to niezwykłe wydarzenie. To moment, który z pewnością odmienia na zawsze życie rodziców, którzy chcieliby dać swojemu dziecku wszystko, co najlepsze. Paradoksalnie, szeroki wybór produktów dla najmłodszych, wcale nie sprzyja znalezieniu tych najodpowiedniejszych. W zorientowaniu się w możliwościach nie pomagają tez sami producenci, którzy prześcigają się we wprowadzaniu kolejnych innowacyjnych rozwiązań. Na co więc zwracać uwagę przy wyborze dziecięcych kosmetyków? Co powinno znaleźć się w torbie do szpitala każdej mamy? Pomożemy Ci wybrać najlepsze kosmetyki dla noworodka!

  Razem z Mustela skompletowanie kosmetycznej wyprawki dla maluszka jest dziecinnie proste. Oto zestawienie najpotrzebniejszych kosmetyków do pielęgnacji od 1. dnia życia dziecka.

  Istnieje wiele mitów na temat pielęgnacji noworodka. Z jednej strony, po wskazówki w tym zakresie można sięgać do międzypokoleniowych doświadczeń, z drugiej, warto odnieść się do naukowo potwierdzonych faktów. I tak, z badań E.V.E.I.L.S., czyli innowacyjnego na skalę światową programu badawczego firmy Laboratoires Expanscience, dowiadujemy się, że:

  • niemowlęta mają niedojrzałą skórę — funkcja ochronna skóry dziecka nie jest jeszcze wystarczająco rozwinięta, a jej bariera jest bardziej przepuszczalna, niż u dorosłych. Skóra dziecka wymaga więc większej ochrony
  Czytaj więcej »

Copyright © 2020-present DrZdrowie. All rights reserved.