Darmowa dostawa do paczkomatu za zamówienia powyżej 149,00 zł

FEMALTIKER® Smak Czekoladowy Na Zwiększenie Ilości Mleka U Mam Karmiących - 12 Saszetek

41,99 zł
W magazynie
EAN
5907513003212
Producent/Dystrybutor: NUTROPHARMA SP. Z O.O.

Polecany do stosowania dietetycznego w przypadku:

• niedoboru pokarmu

• problemów z wywołaniem lub utrzymaniem laktacji

• niskiego przyrostu wagowego dziecka związanego z niedostateczną ilością pokarmu

• stresu związanego z wywołaniem laktacji

Cena za 1 szt.: 3,50 zł (w tym VAT)

Femaltiker® choco

ŻYWNOŚĆ SPECJALNEGO PRZEZNACZENIA MEDYCZNEGO

Femaltiker® choco to pierwszy i jedyny produkt z formułą Lactanell, który zwiększa ilość mleka u mam karmiących. Skuteczność i bezpieczeństwo dla mamy i dziecka potwierdzone w badaniu klinicznym1.

Polecany do stosowania dietetycznego w przypadku:

  • niedoboru pokarmu
  • problemów z wywołaniem lub utrzymaniem laktacji
  • niskiego przyrostu wagowego dziecka związanego z niedostateczną ilością pokarmu
  • stresu związanego z wywołaniem laktacji

Właściwości i uzasadnienie stosowania: Produkt ma zastosowanie w przypadku potrzeby pobudzenia fizjologicznej laktacji w szczególności na początkowym jej etapie tj. od 2 doby po porodzie oraz podczas tzw. kryzysów laktacyjnych. Zawarty w Lactanell słód jęczmienny został włączony do protokołu postępowania w stymulacji laktacji w przypadku stwierdzonego przez specjalistę rzeczywistego niedoboru pokarmu u matki1,2. Także Stanowisko Grupy Ekspertów wskazuje na pozytywną regulację wydzielania prolaktyny przez beta-glukan pochodzący z jęczmienia3. Jednocześnie stosowanie produktu na bazie słodu jęczmiennego jest wymieniane jako przykład dobrej praktyki postępowania dietetycznego wspierającego laktację3. Badanie obserwacyjne wykazało znaczną poprawę w parametrach takich jak, ilość odciąganego pokarmu, wydłużony czas aktywnego połykania oraz zwiększone przyrosty dobowe dziecka po zastosowaniu Lactanell zawartego w Femaltiker® choco w schemacie 2 saszetki na dobę przez 14 dni3. Badanie kliniczne z udziałem mam wcześniaków wykazało statystycznie istotnie zwiększoną produkcję mleka (o 1700 ml) podczas 12 dni stosowania Lactanell zawartego w Femaltiker® choco w porównaniu do grupy placebo4. Obie grupy były pod opieką doradcy laktacyjnego i stymulowały laktację przy użyciu laktatora4.

 

Femaltiker® choco jest zalecany jako uzupełnienie schematu profesjonalnej porady doradcy laktacyjnego oraz pobudzania laktacji poprzez częstsze przystawianie dziecka do piersi i/lub mechaniczne odciąganie pokarmu.

 
Literatura: 1. Nehring-Gugulska M, Żukowska-Rubik M. Postępy Neonatologii; 2014; 2(21): 43-55. 2. Nehring-Gugulska M et al. Położna Nauka i Praktyka 2015; 1(29):34-8. 3. Stanowisko Grupy Ekspertów w sprawie zaleceń żywieniowych dla kobiet w okresie laktacji. Standardy Medyczne Pediatria 2013;10:265-79. 4. Breastfeeding Medicine 2016; 11920:A74-5

Składniki: Lactanell (słód jęczmienny, beta-glukan z jęczmienia, suchy wyciąg z melisy Melissa officinalis), odtłuszczony proszek kakaowy, sacharoza.

 

Wartość odżywcza: 1-2 saszetki zawierają (porcja zalecana do spożycia w ciągu dnia):

 

 

100 g zawiera

1 saszetka

2 saszetki

Wartość energetyczna (kJ/kcal)

1579/373

114/27

227/54

tłuszcz (g) w tym:

2,8

0,2

0,4

kwasy tłuszczowe nasycone (g)

1,4

0,1

0,2

węglowodany (g) w tym:

73,4

5,3

10,6

cukry (g)

43,6

3,1

6,2

błonnik (g)

7,4

0,5

1,0

białko (g)

7,7

0,6

1,2

sól (g)

0,1

0,0

0,0

Sposób użycia: Matka pragnąca karmić piersią powinna spożywać 1-2 porcje dziennie w trakcie posiłku. Ze względu na mechanizm działania zaleca się spożyć Femaltiker® choco na 30 minut do 1 godziny przed planowanym karmieniem/odciąganiem pokarmu. Zawartość saszetki należy rozpuścić w ok. 150 ml mleka (chłodnego lub ciepłego) i dokładnie wymieszać. W razie alergii lub nietolerancji mleka krowiego można użyć innych rodzajów mleka, np. roślinnego tj. jęczmiennego, sojowego, ryżowego, owsianego, orkiszowego lub ewentualnie wody. Preparat można również wymieszać z jogurtem naturalnym lub smakowym. Rozpoczęcie stosowania preparatu zalecane jest od drugiej doby po porodzie. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Produkt może być bezpiecznie łączony z produktami z linii Prenatal® (uno, duo, classic, dha).

 

Ważna informacja: Produkt przyjmowany pod nadzorem lekarza. Produkt nie jest odpowiedni do stosowania jako jedyne źródło pożywienia. Produkt przeznaczony dla kobiet karmiących piersią. Produkt nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego.

Przechowywanie: Przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej, w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. Produkt zawiera zboża będące źródłem glutenu (ze słodu jęczmiennego).

Napisz własną recenzję
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać Recenzje. Proszę Zaloguj się lub Załóż konto

Copyright © 2020-present DrZdrowie. All rights reserved.