Darmowa dostawa już od 199,00 zł

Witaminy na włosy i paznokcie

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 35

Strona
na stronę

Witaminy na paznokcie i włosy

Wiele witamin i minerałów dzięki swoim właściwościom wpływa na wygląd i stan włosów, skóry i paznokci. Takie działanie ma przede wszystkim biotyna, czyli witamina B7. Podpowiadamy, jakie inne witaminy są dobre na włosy i paznokcie.

Jakie witaminy na włosy i paznokcie?

O pięknych i zdrowych włosach i paznokciach można mówić, gdy organizm ma zapewniony odpowiedni poziom witamin z grupy B. Mowa przede wszystkim o:

  • biotynie

Biotyna to inaczej witamina B7 lub witamina H. Jest ona enzymem, który bierze udział w ważnych reakcjach biochemicznych. Istotnie wpływa na funkcjonowanie skóry i włosów. Niedobór biotyny skutkuje pogorszeniem się ich stanu oraz pojawieniem się nieestetycznych zmian skórnych.

  • kwasie pantotenowym

Kwas pantotenowy jest jedną z witamin, na którą składa się kilka różnych substancji (m.in. koenzym A, pantenol, panteina). Bierze on udział w syntezie białek i hormonów. Wspiera regenerację tkanek i gojenie się ran. Jest najważniejszą z witamin, która poprawia pigmentację i stan włosów.

Komu zaleca się stosowanie witamin dla włosów?

Stosowanie witamin dla włosów jest polecane osobom, które chcą poprawić wygląd swoich włosów i paznokci. Często niedobór substancji odżywczych jest przyczyną pogorszenia ich kondycji, co jest widoczne niemal od razu. W takich sytuacjach konieczna jest regularna suplementacja i dostarczanie witamin i minerałów razem z pożywieniem.

Niedobór witamin może powodować także wypadanie włosów. Osoby, które zaobserwowały u siebie taką dolegliwość, powinny przyjrzeć się swojej diecie i uzupełnić jadłospis o produkty, które są źródłem witamin i minerałów dobrych dla włosów i paznokci. W razie potrzeby można sięgnąć po suplementy diety, aby wspomóc ich regenerację i uzupełnić niedobór.

Odpowiednio dobrane składniki mogą również wspomagać wzrost włosów. Stają się one dobrze odżywione. Tym samym mają lepsze warunki do wzrostu. Ponadto stają się mniej podatne na uszkodzenia. Zmniejsza się problem, jakim jest wypadanie włosów. Są również bardziej gęste, lśniące i zdrowe. Stosowanie witamin ma wpływ na efekt bujnej i pięknej fryzury.

Jakie inne substancje wpływają na kondycję włosów?

Piękny i zdrowy wygląd paznokci i włosów zawdzięczamy nie tylko witaminom, ale także odpowiednio dobranym minerałom. Są to między innymi:

  • cynk –wpływa na aminokwasy i reguluje pracę gruczołów łojowych,
  • selen – zapobiega przedwczesnemu starzeniu się komórek oraz nadaje włosom elastyczności i sprężystości,
  • krzem – stymuluje cebulki włosów i pobudza je do wzrostu,
  • magnez – jego niedobór może powodować wypadanie włosów i ich kruszenie się.

Jak stosować witaminy na włosy i paznokcie?

Suplement diety z zestawem witamin dla włosów i paznokci (m.in. biotyna, cynk) ma postać tabletki lub kapsułki. Należy stosować go zgodnie z zaleceniami producenta. Są one wymienione w ulotce dołączonej do opakowania. Nie można przekraczać dziennej dawki oraz zażywać preparatu, gdy istnieją jakiekolwiek przeciwwskazania. Chęć stosowania witamin z biotyną i cynkiem warto skonsultować z lekarzem.

Copyright © 2020-present DrZdrowie. All rights reserved.