SOLGAR L-GLUTAMINA 500 mg - 50 kapsułek

52,99 zł
W magazynie
EAN
33984004054
Producent/Dystrybutor: SOLGAR VITAMIN AND HERB
 • Suplement diety
 • Produkt nie zawiera cukrów i skrobi
 • Niska zawartość sodu

Bezglutenowy, Bezmleczny, Koszerny, Wegański, Wegetariański

 

 

Glutamina to jeden z najliczniej występujących aminokwasów w ciele człowieka.

 1. FUNKCJONOWANIE MÓZGU
  L-glutamina pokonuje barierę krew-mózg. W mózgu jest przekształcana w dwa ważne związki, biorące udział w  jego funkcjonowaniu: kwas gamma-aminomasłowy (GABA, ang. Gamma Amino Butyric Acid), pełniący rolę neuroprzekaźnika inhibitorowego (hamującego), oraz kwas glutaminowy, który jest z kolei neuroprzekaźnikiem pobudzającym*.
 2. WSPARCIE JELIT
  Glutamina jest ważnym składnikiem tkanki łącznej układu jelitowego. Jest ważnym źródłem energii dla komórek jelita cienkiego (enterocytów)**.
 3. BUDOWA MIĘŚNI
  Glutamina jest najliczniejszym aminokwasem w mięśniach szkieletowych ludzi. Przeciążenie mięśni, na przykład podczas intensywnych ćwiczeń, skutkuje wzrostem zapotrzebowania na tę substancję odżywczą***.

*https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15149801

**http://www.altmedrev.com/archive/publications/6/4/406.pdf

***https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/30360490

Porcja zalecana do spożycia w ciągu dnia (1 kapsułka) zawiera:

L-Glutamina (w wolnej postaci) – 500 mg

Składniki:

L-Glutamina (w wolnej postaci), substnacja glazurująca: hydroksypropylometyloceluloza, substancja wypełniająca: celuloza, substancje przeciwzbrylające: sole magnezowe (roślinnych) kwasów tłuszczowych, (roślinne) kwasy tłuszczowe.

SPOSÓB UŻYCIA

Porcja zalecana do spożycia w ciągu dnia: osoby dorosłe jedna (1) kapsułka dziennie, z wodą lub sokiem, pomiędzy posiłkami lub według wskazań lekarza. Nie przekraczać porcji zalecanej do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie jest substytutem zróżnicowanej diety.

Kobiety w ciąży, matki karmiące oraz osoby zażywające leki lub chore, powinny przed zażyciem preparatu skonsultować się z lekarzem.

INFORMACJA ALERGICZNA

Produkt bezglutenowy.
Nie zawiera: cukrów, skrobi, pszenicy, produktów mlecznych, soi, drożdży, sztucznych substancji przedłużających trwałość, aromatów, barwników, substancji słodzących.
Niska zawartość sodu

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:SOLGAR L-GLUTAMINA 500 mg - 50 kapsułek
x

Masz pytanie? Napisz do nas!

Copyright © 2020-present DrZdrowie. All rights reserved.