Darmowa dostawa już od 199,00 zł

Inhalatory, Nebulizatory

Zobacz jako Siatka Lista

1 elementu

na stronę

Inhalatory

Inhalatory to urządzenie medyczne, które znajduje zastosowanie w terapii schorzeń układu oddechowego. Przeznaczony jest do inhalacji dzieci i dorosłych. Poszczególne typy inhalatorów mogą być używane zarówno w warunkach domowych, jak i ambulatoryjnych oraz szpitalnych.

Czym jest inhalator?

W celach zdrowotnych wykorzystuje się inhalatory (nebulizatory), których działanie polega na wytwarzaniu aerozolu w wyniku mechanicznego rozproszenia (atomizacji) leku znajdującego się w fazie ciekłej (np. zawiesina, roztwór).

Dostępne są różne typy urządzeń, w tym m.in. pneumatyczne (o pracy ciągłej, pulsacyjne, aktywowane wdechem, pneumodozymetryczne), tłokowe, pneumatyczno-tłokowe, siateczkowe, ultradźwiękowe. Każdy inhalator (nebulizator) ma swoje konkretne zastosowanie w aerozoloterapii. Urządzenia z poszczególnych grup zwykle nie są zamienne.

Na czym polega inhalacja?

Inhalacja to stosunkowo prosty zabieg (nawet w przypadku dziecka), który z zastosowaniem odpowiedniego sprzętu może być przeprowadzony w warunkach domowych. Urządzenie rozdrabnia lek, doprowadzając go do postaci aerozolu (tworzy tzw. mgiełkę), dzięki czemu substancje czynne skutecznie docierają do układu oddechowego. Zadaniem pacjenta jest spokojne, miarowe oddychanie i wdychanie wytwarzanej mgiełki.

Inhalatory mają wszechstronne zastosowanie, zarówno ze względu na skuteczność, jak i prostą obsługę. Używane są nie tylko w celu wspomagania leczenia, ale i profilaktycznie.

Terapia dróg oddechowych a inhalatory

Inhalatory przeznaczone są do stosowania w przewlekłych i niektórych ostrych chorobach górnych i dolnych dróg oddechowych u dorosłych i dzieci, takich jak m.in. nieżyt nosa i gardła, zapalenie zatok przynosowych, astma, POChP, zapalenie oskrzeli, zapalenie oskrzelików, zapalenie krtani, zapalenie nagłośni, zapalenie płuc.

Określone rodzaje inhalatorów mogą być używane przez osoby borykające się z katarem siennym (tzw. alergiczny), różnego rodzaju alergiami wziewnymi, a nawet przy przeziębieniu czy w ramach profilaktyki.

Inhalatory w naszej ofercie

W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór inhalatorów, które warto zastosować przy łagodzeniu różnych dolegliwości górnych i dolnych dróg oddechowych. Przykładowe produkty to m.in. inhalator tłokowy Microlife NEB 200 pomocny przy aplikowaniu wszystkich standardowych roztworów inhalacyjnych, zaawansowany inhalator certyfikowany FLAEM 4Neb (pneumatyczno-tłokowy) do górnych i dolnych dróg oddechowych, inhalator dla całej rodziny MEDEL FAMILY PLUS + Oczyszczacz do nosa. Poznaj inne produkty z tej kategorii w naszym sklepie.

Copyright © 2020-present DrZdrowie. All rights reserved.