Darmowa dostawa do paczkomatu za zamówienia powyżej 149,00 zł

Blog

 1. 3 sposoby na suche łokcie. Poznaj sprawdzone tipy!

  suche łokcie

  Zauważyłeś, że skóra łokci jest przesuszona? Jeśli tak, pewnie szukasz sposobu na to, aby przywrócić jej odpowiedni poziom nawilżenia i sprawić, że znów będzie piękna i gładka. Podpowiemy Ci, jak to zrobić!

  Z tego tekstu dowiesz się:

  • jakie są najczęstsze przyczyny suchej skóry na łokciach,
  • w jaki sposób zadbać o przywrócenie prawidłowego poziomu nawilżenia skóry na łokciach.


  Suche łokcie - dlaczego skóra staje się wysuszona?


  Zastanawiasz się, dlaczego masz suchą skórę na łokciach i kolanach? Oto najczęstsze przyczyny:

  • odwodnienie organizmu;
  • nałogowe palenie papierosów;
  • zażywanie wybranych leków (suche kolana i łokcie to problem, z którym mogą zmagać się osoby zażywające retinoidy oraz wybrane leki
  • moczopędne – jeśli też do nich należysz, nie odstawiaj ich samodzielnie, tylko skonsultuj się z lekarzem);
  • nadmierna ekspozycja na promieniowanie słoneczne i wiatr;
  • niedobór nienasyconych kwasów tłuszczowych, witaminy A – są to składniki, które odpowiadają za to, że skóra jest odpowiednio nawilżona;
  • częste
  Czytaj więcej »
 2. 6 sposobów na oparzenia słoneczne.

  Oparzenia słoneczne

  Lato to świetny czas, na spędzanie czasu na zewnątrz. Wiąże się to z przebywaniem na słońcu, które naraża nas na promieniowanie UV. W przypadku nadmiernej ekspozycji na słońce możemy mieć do czynienia z oparzeniami słonecznymi. Najlepiej jest korzystać z kąpieli słonecznych z rozsądkiem. Oparzenie słoneczne może występować również z udarem słonecznym. Oparzenia spowodowane promieniowaniem UV są niebezpieczne dla zdrowia, dlatego warto zapobiegać ich wystąpieniu. Choć słońce jest ważne dla człowieka i potrzebne do pewnych procesów zachodzących w organizmie, w nadmiarze może być bardzo szkodliwe.

  Z tego tekstu dowiesz się:

  • czym charakteryzują się oparzenia słoneczne,
  • jak uchronić się przed słońcem i zapobiegać oparzeniom spowodowanych słońcem,
  • jakie są sposoby na oparzenia słoneczne.


  Oparzenia słoneczne - przyjrzyjmy się im bliżej


  Oparzenia słoneczne są skutkiem nadmiernej ekspozycji na promieniowanie ultrafioletowe (UV). Promieniowanie słoneczne sprawia, że się opalamy na skutek wzmożonej syntezy melaniny. Słońce w nadmiarze jednak szkodzi i może być przyczyną oparzeń słonecznych.

  Objawy oparzeń słonecznych:

  • zaczerwienienie skóry,
  Czytaj więcej »
 3. Konserwanty w kosmetykach - co koniecznie musisz o nich wiedzieć.

  konserwanty w kosmetykach

  Większość kosmetyków w swoim składzie zawiera wodę oraz substancje aktywne, które zapewniają pożywkę dla mikroorganizmów. Nawet produkty, które są produkowane w sterylnych warunkach, są narażone na kontakt z drobnoustrojami, np. w momencie wkładania palca do opakowania. Z tego względu, że wyeliminowanie możliwości rozwoju drobnoustrojów jest praktycznie niemożliwe, używanie konserwantów w kosmetykach bywa konieczne.

  Z tego tekstu dowiesz się:

  • czym są konserwanty,
  • jak je rozpoznać,
  • jaki mają wpływ na naszą skórę.

   


  Konserwanty w kosmetykach - czym są?


  Konserwanty w kosmetykach to substancje, które uniemożliwiają rozwój szkodliwych drobnoustrojów. Dodaje się je do kosmetyków w celu przedłużenia ich trwałości, co zapewnienia  bezpieczeństwa ich stosowania. Dzięki dodatkowi konserwantów kosmetyki zachowują właściwości i jakość przez cały czas użytkowania. To stosowane bardzo często w przemyśle kosmetycznym substancje. 

  Stosowanie konserwantów jest bardzo popularne, jednak można spotkać również produkty kosmetyczne bez dodatku tych substancji.

  Mechanizm działania konserwantów jest powiązany z procesem denaturacji białek drobnoustrojów lub ich dezaktywacją.

  Czytaj więcej »
 4. Jakie kosmetyki dla noworodka wybrać podczas kompletowania wyprawki?

  Jakie kosmetyki dla noworodka

  Pojawienie się na świecie nowego członka rodziny to niezwykłe wydarzenie. To moment, który z pewnością odmienia na zawsze życie rodziców, którzy chcieliby dać swojemu dziecku wszystko, co najlepsze. Paradoksalnie, szeroki wybór produktów dla najmłodszych, wcale nie sprzyja znalezieniu tych najodpowiedniejszych. W zorientowaniu się w możliwościach nie pomagają tez sami producenci, którzy prześcigają się we wprowadzaniu kolejnych innowacyjnych rozwiązań. Na co więc zwracać uwagę przy wyborze dziecięcych kosmetyków? Co powinno znaleźć się w torbie do szpitala każdej mamy? Pomożemy Ci wybrać najlepsze kosmetyki dla noworodka!

  Razem z Mustela skompletowanie kosmetycznej wyprawki dla maluszka jest dziecinnie proste. Oto zestawienie najpotrzebniejszych kosmetyków do pielęgnacji od 1. dnia życia dziecka.

  Istnieje wiele mitów na temat pielęgnacji noworodka. Z jednej strony, po wskazówki w tym zakresie można sięgać do międzypokoleniowych doświadczeń, z drugiej, warto odnieść się do naukowo potwierdzonych faktów. I tak, z badań E.V.E.I.L.S., czyli innowacyjnego na skalę światową programu badawczego firmy Laboratoires Expanscience, dowiadujemy się, że:

  • niemowlęta mają niedojrzałą skórę — funkcja ochronna skóry dziecka nie jest jeszcze wystarczająco rozwinięta, a jej bariera jest bardziej przepuszczalna, niż u dorosłych. Skóra dziecka wymaga więc większej ochrony
  Czytaj więcej »
 5. Okno żywieniowe w pigułce. Na czym polega i jakie gwarantuje efekty?

  okno żywieniowe

  Poprawa sylwetki i samopoczucia wzbudza w wielu osobach chęć podjęcia alternatywnych działań, które mają przyczynić się do zamierzonego efektu w postaci zgubionych kilogramów oraz poprawy wyglądu ciała, a przy tym wszystkim również zdrowia i profilaktyki zdrowotnej. Jednym z alternatywnych rozwiązań jest system żywieniowy określany jako okno żywieniowe, tzw. Intermittent fasting IF. Na czym polega IF i jakie są efekty diety IF?

  Z tego artykułu dowiesz się:

  • co to właściwie jest okno żywieniowe ?
  • jak należy stosować okno żywieniowe ?
  • Okno żywieniowe - efekty


  Okno żywieniowe - co to właściwie jest?

  Oknem żywieniowym, a właściwie określeniem Intermittent fasting nazywa się system żywieniowy polegający na naprzemiennym jedzeniu pożywienia w określonych odstępach czasu oraz okresie postu występującym w momencie, kiedy nie spożywamy posiłków.

  Czytaj więcej »
 6. Peptydy. Ranking: 5 produktów, które odmienią Twoją cerę.

  peptydy

  Składniki aktywne zawarte w kosmetykach mają duży wpływ na wygląd cery. Wybierając odpowiednie produkty, możemy znacznie poprawić stan skóry, a nawet jej napięcie i owal. Do znanych i efektywnych substancji aktywnych zaliczają się peptydy.

  Z tego tekstu dowiesz się:

  • czym są peptydy,
  • jakie jest ich zastosowanie w kosmetyce,
  • jakie produkty z peptydami polecamy.


  Peptydy - co to takiego?


  Peptydy to organiczne związki chemiczne, będące krótkołańcuchowymi białkami, zbudowanymi z niedużej ilości aminokwasów (maksymalnie stu). Powstają w wyniku połączenia aminokwasów - od 2 do 10 0- wiązaniem peptydowym. Są one podstawowym budulcem organizmu, biorą udział we wszystkich procesach fizjologicznych. Nazywane inaczej amidami lub krótkołańcuchowymi białkami.

  Peptydy są mniejsze od białek, ponieważ zawierają mniej aminokwasów. Dzięki ich niewielkiej liczbie są małą cząsteczką, mniejszą od białek. Ze względu na wielkość, peptydy mogą przenikać w głębsze warstwy skóry. 

  Peptydy bionimetyczne, bo tak często są określane, to niezwykle cenne naturalne substancje, które warto włączyć do codziennej pielęgnacji. Przy regularnym stosowaniu peptydów zauważysz, jak Twoja twarz

  Czytaj więcej »
 7. Magiczna czarnuszka - na co pomaga i dlaczego warto ją stosować ?

  czarnuszka

  Czarnuszka siewna (inaczej określana jako czarny kminek) to coraz bardziej popularna przyprawa w kuchni polskiej, która również jest wykorzystywana do produkcji olejków z czarnuszki. Sama czarnuszka posiada właściwości lecznicze, które korzystnie wpływają na podniesienie jakości samopoczucia i długoterminowego zdrowia. Warto zatem zapoznać się z zastosowaniem czarnuszki, a także tym, dlaczego warto ją wykorzystywać nie tylko w postaci przyprawy.

  Z tego artykułu dowiesz się:

  • Co to jest czarnuszka i gdzie możemy ją znaleźć?
  • Czarnuszka - na co pomaga?
  • Czarnuszka, a jej zastosowanie.

  Co to jest czarnuszka i gdzie możemy ją znaleźć?

  Czarnuszka siewna to roślina zawierająca małe nasiona czarnuszki, które stosowane są w kuchni polskiej jako przyprawa, a czasem stanowią one dodatek do dań na zimno w postaci olejku z czarnuszki.

  Czarnuszkę charakteryzują małe ziarenka, które można wykorzystywać jako dodatek do różnych potraw. Okazuje się jednak, że przyprawa ta wykazuje szereg właściwości zdrowotnych, przydatnych na co dzień.

   

  Gdzie można znaleźć czarnuszkę?

  Czarnuszkę można znaleźć praktycznie w każdym sklepie ze zdrową żywnością lub eko-pasażach.

  Czytaj więcej »
 8. Polifenole - dlaczego warto zwrócić na nie uwagę ?

  Polifenole

  To, co spożywamy w codziennej diecie, silnie kształtuje nasze zdrowie oraz samopoczucie. Stąd też należy skupiać się na jakości diety oraz składnikach odżywczych w niej zawartych. Coraz częściej mówi się o związkach, jakimi są polifenole. Są to substancje pochodzenia roślinnego, które posiadają działanie przeciwutleniające i antyzapalne. Ich obecność w codziennej diecie ma korzystny wpływ na samopoczucie, profilaktykę zdrowotną i szeroko rozumiane zdrowie. Czym są polifenole i dlaczego warto je wprowadzić do swojej diety?

  Z tego artykułu dowiesz się:

  • Polifenole - co to jest?
  • Polifenole - właściwości
  • Polifenole i ich zastosowanie w kosmetyce


  Polifenole - co to jest?

   

  Polifenole są związkami naturalnie występującymi w roślinach. Są one organicznymi związkami chemicznymi i wykazują działanie biologiczne, polegające na wzmacnianiu organizmu człowieka poprzez efekt antyzapalny. Stany zapalne wywołane obecnością

  Czytaj więcej »
 9. Domowe sposoby na pocenie się

  Domowe sposoby na pocenie się

  Nadmierna potliwość to wstydliwy problem, do którego część osób nie przyznaje się otwarcie. Czym jest spowodowane nadmierne wydzielanie potu i jak sobie z nim radzić za pomocą domowych sposobów oraz specjalnych preparatów?

  Z tego tekstu dowiesz się:

  • jakie są najczęstsze przyczyny nadmiernego wydzielania potu,
  • jakie domowe sposoby pomogą Ci w walce z nadmierną potliwością.


  Domowe sposoby na pocenie się – w poszukiwaniu przyczyny


  Kiedy można mówić o nadmiernej potliwości? Każdego dnia Twój organizm produkuje około 500 ml potu. Ilość ta może być większa, jeśli intensywnie ćwiczysz, denerwujesz się, czy przebywasz w miejscu, gdzie panuje wysoka temperatura.

  Jeśli jednak ilość potu jest większa niż ta, której potrzebujesz do prawidłowej termoregulacji, mówi się o nadmiernej potliwości (hiperhydrozie). Może dotyczyć zarówno całego ciała, jak i konkretnych obszarów (stóp, dłoni, pach).

   

   

  Czytaj więcej »
 10. Od czego zacząć odchudzanie? Redukcja masy ciała w domowym zaciszu.

  od czego zacząć odchudzanie

  Proces odchudzania to czas, który pozwoli Ci zgubić nadprogramowe kilogramy, aby cieszyć się upragnioną sylwetką nie tylko na lato, ale i na lata. Jednak w biegu codziennych spraw znalezienie godziny czy dwóch, by pójść na siłownię, jest bardzo trudny do zrealizowania. Na samym początku wystarczą systematyczne ćwiczenia w domowym zaciszu, które ułożone i wykonywane w odpowiedni sposób, mogą przynieść bardzo korzystne rezultaty w postaci poprawy zdrowia oraz sylwetki. Jak pokazały ostatnie lata, można wypracować upragnioną sylwetkę oraz formę nie tylko na siłowni, ale i w domu.

  W tym artykule dowiesz się jak:

  • Jak mądrze zacząć się odchudzać?
  • Od czego zacząć odchudzanie po 40?
  • Od czego zacząć odchudzanie po 30?
  • Od czego zacząć odchudzanie po 50?
  • Od czego zacząć odchudzanie po ciąży?
  • Jak zacząć dietę?

  Od czego zacząć odchudzanie, czyli jak mądrze do niego podejść.


  Długotrwały proces walki z nadprogramowymi kilogramami może wydawać się trudny i bardzo złożony. W Internecie krąży wiele teorii oraz "złotych rad" jak najlepiej zacząć się odchudzać, by zgubić kilkanaście kilogramów w 1 miesiąc. Warto zacząć odchudzanie od racjonalnego wyznaczenia

  Czytaj więcej »
Strona

Copyright © 2020-present DrZdrowie. All rights reserved.